Sans Soucis prezentuje nowy singiel

02/01/23

Sans Soucis prezentuje nowy singiel

Mieszkająca w Londynie autorka tekstów, wokalistka i producentka Sans Soucis przedstawia singiel „Merchants”.

Włosko-kongijska artystka od dawna marzyła o tworzeniu muzyki, dlatego w wieku 20 lat przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. W 2021 roku wydała EP-kę „On Time For Her”, która dokumentuje jej ewolucję. Mierząc się z traumą z dzieciństwa, Sans zdołała wyrwać się z osobistej otchłani i zjednoczyła się ze swoim prawdziwym ja.

Czerpiąc z kongijskiej rumby, włoskiego liryzmu, elektroniki, R&B i alt-popu, EP-ka spotkała się z uznaniem krytyków „The Guardian”, „The Independent”, „Fader”, „The Forty-Five” oraz „trench”. Dzięki temu w 2022 roku Sans zagrała wiele ważnych koncertów i dała się poznać szerszej publiczności.

Niedawne wydawnictwo „All Over This Party” i remiks w wykonaniu salute dosłownie przejęły parkiety w całej Wielkiej Brytanii. Teraz nadchodzi pora na „Merchants”, który przypomina nieco lata 80., jednak wciąż wyróżnia się charakterystycznym stylem Sans. Ten napisany z Cid Rim i przesiąknięty nietypowymi syntezatorami utwór doskonale wpasowałby się w katalog LCD Soundsystem.

– „Merchants” to uchwycona chwila; jest czymś pomiędzy epicką a psychodeliczną podróżą – wyjaśnia Sans Soucis. – Przeprowadzka do Wielkiej Brytanii była nie tylko jednym z najbardziej przełomowych doświadczeń w moim życiu, ale i jednym z największych wyzwań. Dojrzewanie na tak obcym mi terytorium ogromnie wpłynęło na moje poczucie przynależności i poczucie własnej wartości.

Kontynuuje: – Dzięki radykalnym instynktom samozachowawczym udało mi się odnaleźć swój autentyczny głos. W tej podróży bezustannie towarzyszyły mi lęk i społeczne wyobcowanie, jednak narracja nareszcie uległa zmianie. Dobrze jest móc spojrzeć na te uczucia, zrozumieć je i po prostu iść dalej.

Premierze najnowszego singla towarzyszy animowany teledysk, który przybliża nam zmagania Sans z rozwojem osobistym.

Sans Soucis jest niewątpliwie jedną z najciekawszych postaci europejskiej sceny ostatnich lat. Niedawno zdobyła prestiżową nagrodę główną Grand Jury Music Moves Europe, która pomoże jej rozwinąć międzynarodową karierę.
Źródło: Universal Music Polska