„Sara” na gorącym uczynku zatrzymała włamywaczy

Policyjny pies doprowadził swojego przewodnika do włamywaczy. Zaskoczeni mężczyźni podjęli próbę ucieczki, jednak bezskutecznie. Po krótkiej chwili zostali obezwładnieni i pod czujnym okiem Sary oczekiwali na drugi policyjny patrol. Za popełniony czym może grozić im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych Przewodnik Psa Służbowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał zgłoszenie, że na terenie nieczynnego kompleksu budynków doszło do włamania.

Przewodnik wraz ze swoim czworonożnym partnerem natychmiast przystąpili do sprawdzenia terenu. Idąc śladami włamywaczy, Sara natychmiast podjęła trop, i wspólnie ze swoim przewodnikiem doprowadziła do pomieszczenia gdzie znajdowali się mężczyźni. Włamywacze zauważyli policjanta z psem, a następnie podjęli próbę ucieczki. St. asp. Marcin Jaroszyński ostrzegł mężczyzn, że jeżeli się nie zatrzymają użyje psa służbowego. Już po krótkiej chwili mężczyźni zostali obezwładnieni i pod czujnym okiem Sary oczekiwali na drugi policyjny patrol.

Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem.

Policyjny czworonożny funkcjonariusz po raz kolejny wzorowo wywiązał się ze swoich zadań. Jeśli Ty również kochasz zwierzęta i chciałbyś, chciałabyś z nimi pracować tak jak nasi przewodnicy, to zapraszamy w nasze szeregi.

ZKS KMP

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl