Saweetie wraca z „Richtivities”

Źródło: Warner Music Poland
02/23/24

Saweetie wraca z „Richtivities”

Nominowana do Grammy rapowa sensacja, Saweetie, przedstawia nowy singiel „Richtivities”. Z gładkim bitem, przechwałkami, luzem i pewnością siebie, numer idealnie pasuje do repertuaru artystki z północnej Kalifornii. Piosenka jest następcą „Do It for the Bay”, futbolowego hymnu dla San Francisco 49ers.

W „Richtivities” Saweetie reprezentuje wszystkie „piękne laski”, które zaczynają się bogacić. W singlu słychać inspiracje hip-hopem lat 90., z bitami idealnymi do samochodowych przejażdżek, ale i klubów.

„Richtivities” trafia do fanów, po tym, jak Saweetie ogłosiła, że dołączy do Ne-Yo i 2 Chainza w trzecim sezonie „BMF”. Raperka zagra Keeyę, byłą sportsmenkę, która teraz żyje na ulicach St. Louis. Serial wraca na antenę Starz 1 marca. W ubiegłym roku Saweetie wystąpiła gościnnie w „Bel Air”.

Saweetie sukcesywnie umacnia pozycję wszechstronnej artystki dzięki piosenkom z pierwszych miejsc list przebojów, udanym kooperacjom, przedsięwzięciom filantropijnym i porywającym występom na ekranie.

Diamonté Harper, jak naprawdę nazywa się gwiazda, urodziła się w północnej Kalifornii i wychowała w wieloetnicznym domu. Jej ojciec był pochodzenia afroamerykańskiego, a matka filipińsko-chińskiego. Dorastając miała styczność z szeroką gamą muzycznych  gatunków, które później wpłynęły na jej własne brzmienie i tożsamość.

Po zdobyciu stopnia licencjata z komunikacji na USC, Saweetie zaczęła koncentrować się na swojej karierze muzycznej. Od tego czasu zgromadziła ponad 4 miliardy streamów, m.in. dzięki przebojom „Tap In” (złoto), „My Type” (potrójna platyna) czy „Best Friend” z udziałem Doja Cat (podwójna platyna). Ten ostatni zdobył również dwie nominacje do Grammy.

Saweetie może pochwalić się ponadto własną kolekcją biżuterii „ICY” i ugruntowaną pozycją w branży za sprawą partnerstwa z takimi markami, jak McDonald’s, MAC, Crocs, Quay, Revlon, Champion i PrettyLittleThing.

Dzięki wszechstronnemu portfolio, Saweetie rośnie z każdym kolejnym projektem.

Saweetie

Saweetie, która naprawdę ma na imię Diamanté, to artystka, wizjonerka, pionierka i aktorka, o której jest coraz głośniej. Mieszkająca w Los Angeles gwiazda już wylansowała serię hitów, w tym  potrójnie platynowe „My Type”, podwójnie platynowe „Best Friend” [feat. Doja Cat], platynowe „Tap In” i „Icy Girl” oraz złote „Back To The Streets” [feat. Jhené Aiko], gromadząc łącznie ponad 4 miliardy streamów. Na koncie ma także wyróżnienia MTV VMA, NCAAP Image Awards, BET Hip-Hop Awards i MTV EMA oraz dwie nominacje do Grammy (Best Rap Song za „Best Friend” i Best New Artist). Ponadto współpracowała z tak wielkimi markami, jak McDonald’s, MAC, Crocs, Quay, Revlon, Champion czy PrettyLittleThing, a także stworzyła własną kolekcję biżuterii ICY. Jednocześnie dba o uczniów w trudnej sytuacji finansowej, wspierając ich poprzez swoją fundację ICY Baby. O kooperację z Saweetie zabiegały takie gwiazdy, jak John Legend, Muni Long, Anitta, Dua Lipa, Gwen Stefani, Latto i David Guetta. Raperka pojawiła się na okładkach prestiżowych magazynów, wystąpiła w popularnych talk show a ponadto była gospodynią „Sex: Unzipped” (NETFLIX). Saweetie jednak nie zatrzymuje się i w 2022 roku wydała EP-kę „The Single Life”, a na ten rok planuje album „Pretty Bitch Music”.