Ścieżka dźwiękowa z „Królestwa planety małp” już dostępna

Źródło: Universal Music Polska
05/22/24

Ścieżka dźwiękowa z „Królestwa planety małp” już dostępna

Kompozytorem muzyki jest ceniony artysta John Paesano.

Nakładem Hollywood Records ukazało się wydawnictwo ze skomponowaną przez Johna Paesano muzyką z „Królestwa planety małp”. Oddające brzmienie i wściekłość widowiska kina akcji wydawnictwo jest już dostępne na platformach streamingowych.

Oszałamiająca muzyka Paesano zachwyci fanów serii m.in. dlatego, że artysta przygotował m.in. elektryzujące „Human Hunt” – hołd dla legendarnego kompozytora Jerry’ego Goldsmitha i jego „The Hunt” z oryginalnej „Planety małp” z 1968 r.

– Chciałem mieć pewność, że wróciliśmy do esencji oryginalnej ścieżki dźwiękowej Jerry’ego Goldsmitha z 1968 r. To ikona. Moim celem było ulepszenie oryginalnego motywu fortepianowego Jerry’ego z „The Hunt” i nadanie mu bardziej nowoczesnej jakości kinowej. Zmodernizowałem aranżację, zachowując jednocześnie charakterystyczny motyw Jerry’ego – wyjaśnia Paesano.

– Rozmawialiśmy z Wesem (Ballem, reżyserem) o naszym uznaniu dla obecności prawdziwych instrumentów w partyturze Jerry’ego. Dzięki nim to było bardzo intymne. Słuchając ich gry, można dostrzec fakturę każdego instrumentu. Dążyłem do tego, by nie przedobrzyć i nie stracić esencji. Chcieliśmy uhonorować muzyczny język serii „Planeta małp” ustanowiony przez Jerry’ego, ale jednocześnie wytyczyć własną ścieżkę rozwoju dla kolejnego rozdziału. Oddanie hołdu przy jednoczesnym wniesieniu czegoś nowego było dla nas kluczowe – dodaje.

„Królestwo planety małp” trafiło na ekrany kin na całym świecie 10 maja. Reżyser Wes Ball tchnął nowe życie w epicką serię studia 20th Century Fox, przedstawiając świat zdominowany przez małpy, w którym ludzie zostali zepchnięci na margines. W czasie, gdy nowy, despotyczny małpi przywódca buduje swoje imperium, pewna młoda małpa rusza w podróż, która sprawi, że zakwestionuje wszystko, co widziała o przeszłości i dokona wyborów, definiujących na nowo przyszłość zarówno małp, jak i ludzi. W rolach głównych wystąpili Owen Teague („To”), Freya Allan („Wiedźmin”), Kevin Durand („Locke & Key”), Peter Macon („Shameless – niepokorni”) i William H. Macy („Fargo”).

Joe Paesano to nominowany do Emmy i uhonorowany nagrodą BAFTA kompozytor, producent, dyrygent i aranżer tworzący z myślą o filmie, telewizji i grach wideo. Studiował muzykę klayczną w Paryżu. Kolejnym etapem jego edukacji było słynne Berklee College of Music, w którym skupił się na kompozycji.

Artysta ma na koncie m.in. muzykę do serialu „Daredevil” na podstawie komiksu Marvela, trylogii „Więzień labiryntu” studia 20th Century Fox czy do gier „Spider-Man” oraz „Spider-Man: Miles Morales”. Ta ostatnia pozycja przyniosła mu nagrodę BAFTA. Joe Paesano jest także kompozytorem muzyki do znakomicie przyjętego serialu Amazona „Niezwyciężony”.

blank