Ścieżka dźwiękowa z serialu „Shōgun” już dostępna

Źródło: Universal Music Polska
02/28/24

Ścieżka dźwiękowa z serialu „Shōgun” już dostępna

Autorami muzyki są nagrodzony Oscarem, Grammy i Złotym Globem Atticus Ross, a także Leopold Ross i Nick Chuba.

Akcja oryginalnej adaptacji powieści Jamesa Clavella rozgrywa się w Japonii w 1600 r., u zarania wojny domowej, która zdefiniowała całe stulecie. Lord Yoshii Taranaga walczy o życie ze sprzymierzonymi przeciw niemu wrogami z Rady Regentów, tymczasem w pobliskiej rybackiej wiosce zostaje znaleziony tajemniczy europejski statek. Serial zadebiutował na Rotten Tomatoes z perfekcyjnym współczynnikiem 100% pozytywnych ocen krytyków.

W czasach największych telewizyjnych wahań, od „Pierścieni władzy” i „Citadel” Amazona, po „Stranger Things” i „The Crown” Netfliksa, które przynajmniej częściowo rozczarowują, „Shogun” stacji FX jawi się jako arcydzieło – Judy Bernan, „TIME”

„Shogun” to prestiżowy serial na wielką skalę. Imponujące lokalizacje (w Vancouver wspaniale odtworzono XVI-wieczną Japonię), znakomite role i pasjonująca historia, która po pewnym czasie wciągnie każdego widza 
– Nick Clark, „The London Evening Standard”

Soundtrack zawiera oryginalną muzykę skomponowaną przez Atticusa Rossa, Leopolda Rossa i Nicka Chuby’ego. Atticus Ross to nagrodzony Oscarem, Grammy i Złotym Globem kompozytor, muzyk, producent i inżynier dźwięku wprowadzony do Rock and Rolla Hall of Fame jako członek Nine Inch Nails. Leopold (Leo) Ross jest brytyjskim muzykiem, producentem i inżynierem dźwięku, który odpowiada za muzykę do wielu filmów i programów telewizyjnych. Artysta ma na koncie BMI Film Music Award za muzykę do „The Book of Eli” braci Hughes. Nick Chuba to kompozytor mieszkający i pracujący w Los Angeles.

– Naszym celem było stworzenie muzyki, której nie da się jednoznacznie sklasyfikować jako starożytnej bądź nowoczesnej, nie da się określić jej mianem wschodniej lub zachodniej. Chcieliśmy, by istniała między wierszami, funkcjonując w połączeniu z psychologią postaci i historią – komentuje Atticus Ross.

blank