SG Lewis zwiększa napięcie przed premierą płyty

01/13/23

SG Lewis zwiększa napięcie przed premierą płyty

Drugi album SG Lewisa zbliża się wielkimi krokami. Premiera „AudioLust & HigherLove” zaplanowana jest na 27 stycznia. Piosenkarz, autor tekstów, producent i DJ dzieli się kolejnym przedsmakiem płyty, singlem „Fever Dreamer” z Charlotte Day Wilson i Channel Tres.

„Fever Dreamer” łączy ducha disco z dynamiczną perkusją. Tym samym singiel idealnie wpasowuje się w koncepcję albumu. SG Lewis stworzył go w dwóch częściach: na jednym końcu spektrum znajdziemy nocne przeboje, które wypełnią parkiety, podziemne rave’y, imprezy przy basenie i festiwale. Z drugiej strony SG wszedł na wyższy poziom ponadczasowej popowej ekstazy zakotwiczonej w odpowiedniej ilości rocka, organicznej instrumentacji i wokalnej elokwencji. Podczas gdy jedna część albumu symbolizuje przypływ nocnej adrenaliny, druga to soundtrack błogiej jazdy do domu o wschodzie słońca.

„AudioLust & HigherLove” to zróżnicowana kolekcja klasycznych, ale i współczesnych kawałków jednego z najciekawszych talentów produkcyjnych ostatniej dekady. Sam gości na albumie prawdziwą plejadę gwiazd, w tym Channel Tres, Charlotte Day Wilson, Tove Lo, Ty Dolla $ign, Lucky Daye i wielu innych.

Nadchodzące wydawnictwo zdobyło pierwsze pochwały dzięki okładkom „NME” i „Notion” i singlowi „Something About Your Love”. Utwór znalazł się na liście najlepszych piosenek 2022 roku według Pop Justice. Wydany we wrześniu „Vibe Like That” z Ty Dolla $ign trafił także na playlisty BBC Radio 1 i Capital.

SG Lewis ugruntował swój status jednego z najważniejszych producentów muzycznych i współpracował z takimi artystami jak Elton John, Clairo, Khalid, Aluna, Victoria Monet, Raye, Ray BLK, Chad Hugo, Gerd Janson czy Conducta.

Wydany w 2021 roku debiutancki album „times” stał się jedną z tajnych broni współczesnego popu. Album zyskał szerokie uznanie krytyków. Najważniejszy utwór „Chemicals” zgromadził ponad 55 milionów streamów na Spotify. Łączna liczba streamów SG Lewisa to ponad 1,4 miliarda. Za kulisami wyprodukował także przełomowy utwór Dave’a „100M” i był współautorem „Hallucinate” na bijącym rekordy popularności albumie Dua Lipy, „Future Nostalgia”.

Brytyjski artysta, który potrafi zabłysnąć po obu stronach Atlantyku, w listopadzie zakończył rozległą trasę po USA, na którą sprzedał 50 tys. biletów. Kulminacją trasy było przełomowe show w Los Angeles. Wiosną SG da koncerty w Europie. Po finałowych występach w Irlandii i Wielkiej Brytanii powróci na festiwal Coachella.
Źródło: Universal Music Polska