Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec

Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec
Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała wjeżdżający do Polski samochód, w którym przewożono skradzione motocykle. Dalsze postępowanie dotyczące skradzionych motocykli przejęła policja.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę na przejściu granicznym w Kołbaskowie skontrolowali samochód przewożący dwa skradzione w Niemczech motocykle. Samochód marki Opel VIVARO na polskich numerach rejestracyjnych, który wjeżdżał do Polski, miał przyciemnione szyby, co miało nie wzbudzać podejrzeń. Z pojazdu wymontowano siedzenia, dzięki czemu wstawiono dwa motocykle.
Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec [1]

Oględziny motorów pokazały, że zabezpieczenia na ich kołach zostały przecięte i wraz z motocyklami załadowane do transportu.

Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy nie mieli żadnych dokumentów dotyczących przewożonych motocykli. Funkcjonariusze powiadomili Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku o możliwości kradzieży ww. motocykli na terenie państw Unii. Centrum potwierdziło, że zatrzymane motocykle zostały skradzione w Niemczech.Skradzione motocykle w busie wjeżdżającym z Niemiec [2]

Dalsze postępowanie przejęła policja, która zatrzymała mężczyzn, samochód i skradzione motocykle (marki Honda i Kawasaki).

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie