Skylar z EP-ką „Pick Your Poison”

Źródło: Universal Music Polska
02/19/24

Skylar z EP-ką „Pick Your Poison”

Artystka otwiera nowy etap kariery.

Po sukcesie ubiegłorocznej EP-ki „I’d Step On Lego For You” Skylar podzieliła się z fanami kolejnym wydawnictwem „Pick Your Poison”. Promowany m.in. singlami „Daddy Issues” czy „Boy In The Back” materiał pokazuje, że artystka zrobiła ogromny krok naprzód w swojej dynamicznie rozwijającej się karierze.

W listopadzie ubiegłego roku Skylar wypuściła „Daddy Issues” – popowy kawałek w rytmie reggae, w którym odważnie zajrzała za zasłonę „fantazji o czarującym księciu”, pokazując w ten sposób kobietom, dlaczego nigdy nie powinny zadowalać się tym, co dostały.

Artystka rozwinęła ten wątek w „Boy In The Back”. W tej piosence słyszymy grunge’owe gitary i wszystko co najlepsze w przebojach z pierwszych lat XXI w. Skylar korzysta z tej warstwy instrumentalnej, by uwolnić wewnętrzną femme fatale. Pomysłowa piosenka z uzależniającym refrenem pozwala słuchaczowi przenieść się na „tylne siedzenie motocykla przypadkowego chłopaka”, o którym śpiewa Brytyjka. Pytana o inspiracje towarzyszące pracy nad piosenką artystka wskazuje doświadczenia z późnego nastoletniego wieku, który był – jak sama podkreśla – „maniakalnym i buntowniczym okresem”.

„Boy In The Back” jest doskonałym reprezentantem „Pick Your Poison”. Pod ewidentnie hedonistyczną powierzchnią Skylar ukryła głębsze przesłanie, jakie przyświeca całej EP-ce. Artystka skupia się na niej na wspomnianych już „daddy issues”. Nowe piosenki pokazują, że ta uzdolniona wokalistka i songwriterka nieustannie się rozwija i pracuje nie tylko nad swoim brzmieniem, ale także nad warstwą liryczną. W pięciu piosenkach nagranych na „Pick Your Poison” Skylar porusza tematy nastoletnich romansów, ale także wszystkich relacji z mężczyznami w jej życiu.

Charakteryzując swoje brzmienie jako „kwintesencję brytyjskości”, 19-letnia londyńska piosenkarka i autorka tekstów urodzona jako Skylar Ivy toruje sobie drogę w świecie muzyki. Artystka ma umiejętność pisania zgrabnych piosenek i emanuje żywą energią, co w połączeniu z docenianymi w mediach społecznościowych naturalnością i autentycznością, pozwoliło jej szybko stać się internetową gwiazdą. Jej debiutancka EP-ka „I’d Step On Lego For You” zgromadziła już ponad 10,5 mln streamów na Spotify. Artystka spędziła ostatnie miesiące w studiu, rozwijając swoje brzmienie i pracując z takimi artystami jak AC13 i Piri. Efektem jest EP-ka „Pick Your Poison”, która potwierdza, że Skylar jest artystką, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

blank