Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia
Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl dotarli do szokujących informacji. Zaledwie kilkanaście kilometrów od Świnoujścia wykryta została śmiertelnie niebezpieczna bakteria.

Vibrio vulnificus bo o niej mowa należy do przecinkowców i występuje w Morzu Bałtyckim.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 – letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał mega silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM.

To pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę.

Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki.

Jesteśmy bardzo ciekawi skąd się wzięła ta groźna bakteria u mieszkańca Międzyzdrojów.

Pytania w tej sprawie zadaliśmy do sanepidu. Czekamy na odpowiedz.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW