Soundtrack z serialu „Iwájú” Disney+ już dostępny. To pierwszy taki projekt w historii

Źródło: Universal Music Polska
03/06/24

Soundtrack z serialu „Iwájú” Disney+ już dostępny. To pierwszy taki projekt w historii

Wydawnictwo jest dostępne wyłącznie w serwisach streamingowych.

Na platformy streamingowe trafił soundtrack z sześcioodcinkowego serialu „Iwájú”. Projekt jest pierwszą w historii współpracą Walt Disney Animation Studios i panafrykańskiej firmy Kugali. Autorem autentycznej, inspirowanej Afryką muzyki jest znany nigeryjski kompozytor Ré Olunuga. Artysta pracował wcześniej m.in. nad muzyką do oryginalnego filmu platformy Disney+ „Wschodząca gwiazda”, a także do zrealizowanej przez BBC „Dziewczynki”.

– Rzadko wnoszę własne emocje do muzyki. Mam tendencję do wcielania się w emocje bohaterów i ich przeżywania akcji, a następnie przekładania tego na muzykę. W tym przypadku nie dało się jednak tego uniknąć. Oprócz ducha przygody Toli, pomysłowości Kolego i wielu innych, zabawnych i pięknych wątków emocjonalnych eksplorowanych w „Iwájú”, muzyka jest przesiąknięta moją głęboką miłością do Lagos i jego wielowarstwowości – komentuje Ré Olunuga, dodając: – Umieściłem tam wiele smaczków i mrugnięć okiem w stronę osób, które znają leksykon muzyki filmowej Nollywood, bądź są go ciekawe. Zaproszenie do pracy nad projektem poruszającym wątki rodziny, przyjaźni i kreatywności, było dla mnie niesamowitą przygodą.

Rozgrywająca się w futurystycznym Lagos w Nigerii, ekscytująca opowieść o dorastaniu podąża śladami Toli, młodej dziewczyny z bogatej wyspy i jej najlepszego przyjaciela – specjalizującego się w nowinkach naukowych samouka Kolego. Bohaterowie odkrywają tajemnice i niebezpieczeństwa ukryte w ich różnych światach. Filmowcy z Kugali – w tym reżyser Olufikayo Ziki Adeola, scenograf Hamid Ibrahim i konsultant kulturowy Toluwalakin Olowofoyeku – zabierają widzów w wyjątkową podróż do pełnego unikatowych elementów wizualnych i postępu technologicznego inspirowanego duchem Lagos świata „Iwájú”. Producentką serialu jest Christina Chen z Disney Animation, scenariusz napisali Adeola i Halima Hudson

blank