Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film!

Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film!
Na świnoujskiej promenadzie doszło do groźnego pożaru. W nocy, z niedzieli na poniedziałek ogień strawił punkt gastronomiczny z ogródkiem znajdujący się przy ulicy Żeromskiego. Z informacji świadków zdarzenia wynika, że gdy już ogień zaczął się rozprzestrzeniać usłyszeli huk. Niestety żywioł strawił niemal wszystko. Na miejsce oprócz straży pożarnej przyjechała także policja oraz właściciel lokalu.

Właściciel lokalu podejrzewa, że doszło do podpalenia. Był wściekły że główne oświetlenie na promenadzie jest wyłączne w nocy.

Punkt gastronomiczny znajduje się obok budki z lodami, naprzeciwko kamery monitoringu, w miejscu w którym kiedyś znajdowała się Parkowa. Spaliło się wnętrze lokalu, w którym znajdował się sprzęt i wyposażenie.
Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! [1]

Ogień strawił także ogródek oraz jego ogrodzenie. Co ciekawe, ogień wybuchł pod okiem obrotowej kamery miejskiego monitoringu, a nagrania z kamery monitoruje policja. Niestety ale w ciemnościach nie wszystkie kamery mają czytelny obraz.Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! [2]

W trakcie pożaru wyniesiono trzy butle gazowe, które następnie strażacy schłodzili. Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! [3]

W działaniach wzięły udział 3 zastępy straży pożarnej, 2 z JRG – 1 w Świnoujściu oraz 1 zastęp strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej.

– Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu. Sytuacja na miejscu została opanowana w ciągu kilku minut. Strażacy dogasili pogorzelisko, a następnie sprawdzili miejsce przy pomocy kamery termowizyjnej. Zagrożenia nie stwierdzono – poinformował oficer prasowy KM PSP, kpt. Paweł Piorun.
Pożar wybuchł po godzinie 1:00 w nocy. Interwencja strażaków na miejscu trwała ponad pół godziny.
źródło: www.iswinoujscie.pl