Spokojna podróż i bezpieczny pobyt w Dubaju

Aplikowanie i wydawanie wiz turystycznych odbywa się według standardowych zasad, takich jak przed pandemią.

 Od 1 sierpnia wszyscy podróżujący do lub przez Dubaj muszą posiadać certyfikat testu PCR COVID-19, zapewni to zdrowie i bezpieczeństwo wszystkim podróżnym i całej społeczności Dubaju.

 Odkąd 7 lipca Dubaj otworzył się na turystów, Emirates obserwują wzrost zainteresowania podróżnych wizytą w mieście i co za tym idzie większą liczbę rezerwacji.

Warszawa, 30 lipca 2020 r. – Podróżni planują letnie wakacje, a linie Emirates i Dubaj wysyłają jasny komunikat. Miasto oferuje wiele atrakcji, a wprowadzone środki zapewniają bezpieczny pobyt i płynne podróżowanie do Dubaju.

Turyści mogą z łatwością z wyprzedzeniem ubiegać się o wizy lub uzyskać stempel po przyjeździe, jeśli posiadają paszport jednego z 70 krajów i terytoriów, zgodnie z przepisami wjazdowymi i imigracyjnymi, które obowiązywały przed pandemią.

Dubaj zaktualizował też swoje wymagania wjazdowe dla podróżnych. Od 1 sierpnia 2020 r. będą wymagane testy COVID-19 PCR dla wszystkich podróżujących do lub przez  Dubaj. Również turyści udający się do Wielkiej Brytanii i Europy będą musieli posiadać certyfikat z negatywnym wynikiem testu PCR.

Dubaj pozostaje bardzo atrakcyjnym celem podróży zagranicznych gości. W ciągu 3 tygodni od ponownego otwarcia dla ruchu turystycznego zaobserwowaliśmy ponad 1,6 miliona wyszukiwań tego kierunku na stronie emirates.com oraz wzrost liczby rezerwacji wśród podróżnych z ponad 30 krajów, w tym z Francji, Niemiec, Malezji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Emirates współpracują z Dubai Tourism i innymi partnerami nad jeszcze bardziej atrakcyjną ofertą i pakietami dla podróżnych, nie możemy się doczekać momentu ich ogłoszenia, a nastąpi on już wkrótce – powiedział Adel Al Redha, Dyrektor Operacyjny Emirates.

Wiemy, że ludzie chcą podróżować, a Emirates rozszerzają swoją sieć, aby zapewnić klientom większy wybór. Wdrożyliśmy różne środki, aby zapewnić bezpieczne podróżowanie. Zachęcamy, aby rozważyć podróż do Dubaju, który będzie doskonałym wyborem na letnie wakacje. Aktualnie można skorzystać ze wspaniałych ofert i programów festiwalu Dubai Summer Surprises. Niezależnie od tego, czy podróżni odwiedzą Dubaj, czy inne miejsce w Emiratach, nasi klienci mogą latać bez obaw o ubezpieczenie od COVID-19 wymagane w wielu krajach, ponieważ linie lotnicze Emirates jako pierwsze na świecie oferują zwrot kosztów związanych z COVID-19, jeśli podczas podróży wynik testu na obecność koronawirusa okaże się pozytywny – dodaje Al Redha.

Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. Od czasu ponownego otwarcia na ruch turystyczny liczba nowych przypadków COVID-19 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich utrzymuje się na stałym poziomie i wykazuje tendencję spadkową.

Dubaj znany ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych.

Aktualnie linie Emirates obsługują ruch lotniczy do ponad 65 miast, zapewniając bezpieczne i wygodne połączenia przez Dubaj dla pasażerów podróżujących między Amerykami, Europą, Afryką, Bliskim Wschodem oraz Azją i Pacyfikiem. Klienci linii Emirates mogą podróżować do Dubaju od 7 lipca, kiedy  to miasto zostało ponownie otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów.

Darmowe pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na COVID-19: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych bez dodatkowych opłat ze strony pasażera. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 października 2020 r. (pierwszy lot powinien odbyć się nie później niż 31 października 2020 r.) i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej. Więcej szczegółów: www.emirates.com/COVID19assistance

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie:  www.emirates.com/yoursafety.

Wymagania dla wjeżdżających turystów: więcej informacji skierowanych do międzynarodowych gości udających się do Dubaju można znaleźć pod linkiem www.emirates.com/flytoDubai

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl