Stan pacjentów zaszczepionych jest dużo lepszy niż niezaszczepionych

Stan pacjentów zaszczepionych jest dużo lepszy niż niezaszczepionych
Od 6 tygodni w świnoujskim Szpitalu Miejskim utrzymuje się pełne obłożenie łóżek. Miejsca wolne są zajmowane w dniu wypisu poprzedniego pacjenta – alarmuje prezes Dorota Konkolewska.

6 pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19 leżało w świnoujskim szpitalu miejskim w ostatnim dniu grudnia. Jedna osoba była pod respiratorem, 5 na łóżkach z dostępem do tlenu. Pacjenci to trzy kobiety i trzech mężczyzn. Średnia wieku – 70 lat.

– Od 6 tygodni utrzymuje się pełne obłożenie łóżek, miejsca wolne są zajmowane w dniu wypisu poprzedniego pacjenta – przyznaje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. – Stan pacjentów zaszczepionych jest dużo lepszy niż niezaszczepionych.

Od początku pandemii hospitalizowanych w Świnoujściu było 216 osób, zmarło 47 pacjentów. Przeważają niezaszczepieni.

Od 15 września 2021 r. placówka mamy 8 łóżek dla pacjentów chorych na COVID 19 i 4 łóżka obserwacyjne dla osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Czy będzie więcej?

– Leczymy również pacjentów z innymi jednostkami chorobowymi – podkreśla prezes – stąd nie przewidujemy zwiększenia ilości łóżek dedykowanych pacjentom covidowym. Może to nastąpić tylko wtedy, gdy fala zachorowań będzie tak duża, iż zabraknie miejsc w szpitalach dedykowanych dla zakażonych koronawirusem.

W szpitalu jest 16 respiratorów.

źródło: www.iswinoujscie.pl