Stany prezentuje nowy singiel

b221a19b9b45ee3167e3908bdc10e89b

03/01/23

Stany prezentuje nowy singiel

Wydany w zeszłym roku „Only You” w duecie z Remą i Offsetem osiągnął spory sukces. Teraz francuski DJ i producent Stany powraca z elektronicznym singlem „Bonjour (Pi! Pou!)”.

Utwór doskonale podkreśla miejętności produkcyjne Stany. „Bonjour (Pi! Pou!)” z mieszanką Afrobeats, muzyki house i miłości do hip-hopu zachęci do tańca cały świat oraz bez trudu wybudzi nas z zimowego snu.

Premierze piosenki towarzyszy kolorowy teledysk nakręcony w RPA. Zobaczyć w nim możemy The Ghetto Kids – znaną na całym świecie grupę taneczną, która podbija światowe media społecznościowe. Obecnie mają 3 miliony obserwujących na Instagramie i 1,5 miliona obserwujących na TikToku.

Przed wydaniem debiutanckiego singla Stany nawiązał współpracę z platynowym twórcą hitów DJ Khaledem. Artysta został narratorem opublikowanego w mediach społecznościowych materiału, w którym zachęca twórców, aby wyłonili się zza kulis i wyeksponowali swoją twórczość.

Stany ma na koncie niezliczone diamentowe i platynowe certyfikaty. Francuski producent pracował z największymi DJ-ami i producentami muzyki nad światowymi hitami, takimi jak „Middle” (DJ Snake, Bipolar Sunshine), „Let Me Love You” (Justin Bieber), „Loco Contigo” (J. Balvin, Tyga) czy „Taki Taki” (Selena Gomez, Cardi B & Ozuna). Stany zaczynał swoją przygodę jeszcze z systemem Windows 95, na którym stworzył pierwszą kompozycję w programie HipHop eJay. To tak powstały pierwsze mixtape’y Stany (w tym jeden dedykowany duetowi Neptunes), tak też rozpoczął się jego podbój francuskiej sceny muzycznej.

Wkrótce nawiązał współpracę z dwójką producentów, specjalistą od hip-hopu DJ Spankiem i królem elektroniki DJ Snake’iem. Wspólnie założyli kolektyw FBI: French Beats International i porwali publiczność. W 2015 roku DJ Snake zaangażował Stany do pracy nad jego muzyką, która szybko osiągnęła sukces. Od tamtej pory Stany bierze udział w licznych projektach, których misją jest ściągnięcie ludzi na parkiet.

W 2021 roku Stany powrócił do rodzinnego Paryża i zdecydował, że nadszedł czas na debiut pod własnym nazwiskiem. Podpisał kontrakt z Polydor France/Geffen Records. Zainspirowany muzyką house i Afrobeats, stworzył utwory, w których gościnnie pojawią się największe nazwiska muzyki.
Źródło: Universal Music Polska