Stefski & Hutch pokazują „Selling Lies”. Teledysk do piosenki, którą pokochali Brytyjczycy

Źródło: Warner Music Poland
03/06/24

Stefski & Hutch pokazują „Selling Lies”. Teledysk do piosenki, którą pokochali Brytyjczycy

Łącząc rockowe tendencje Alter Bridge z komercyjną dostępnością The Black Keys, wschodzący duet Stefski & Hutch zabłysnął na swoim nowym singlu Backseatmafia.com.

„Selling Lies”, piosenka, która podbiła serca brytyjskich dziennikarzy, doczekała się właśnie teledysku. Tym razem widzimy duet Stefski & Hutch „w akcji” czyli tak, jak będą wyglądać na żywo, z towarzyszeniem sekcji rytmicznej. W klipie się pojawia też tajemniczy wątek który zostanie odsłonięty dopiero po opublikowaniu okładki do nowego albumu, również zatytułowanego „Selling Lies”.

Piosenka „Selling Lies” została już przyjęta bardzo dobrze przez rynek brytyjski i szerzej rynek anglosaski. Rośnie też radiowe zainteresowanie najnowszą muzyczną propozycją od Stefski & Hutch w Niemczech. Ponadto pozytywnie o utworze napisali dziennikarze z Belgii, Włoch, Hiszpanii, Francji, a nawet Brazylii, z której płynie sygnał że Ameryka Łacińska jest otwarta na rockowe brzmienia.

– Z wersami pełnymi ciężkiego rocka i hymnowym refrenem, który zapada w pamięć, „SellingLies” zabiera słuchaczy w muzyczną podróż pełną eksploracji i odkryć – Voicemag.co.uk.

– Stefski & Hutch poruszają się po tym burzliwym krajobrazie z finezją, łącząc elementy alternatywnego rocka z odrobiną psychodelii. Rezultatem jest piosenka, która wydaje się zarówno znajoma, jak i odświeżająco oryginalna – Musiccrowns.org.

W Polsce, zasłużony dziennikarz wyspecjalizowany w gatunku rock, Bartek Koziczyński już przedstawił piosenkę z swojej audycji Rock Blok w Polskim Radiu. Zespół trafił także na ciekawe playlisty na Spotify: pojawił się wśród typowanych zespołów reprezentujących nowe trendy według prezentera BBC 1 (Nels Clyme’s New Threads), UK’s Best Rock 2024, gdzie polski duet znalazł się obok takich artystów, jak Nothing but Thieves, Inhaler, The Rolling Stones czy Liam Gallagher, czy też w podobnym sąsiedztwie na „Rock Songs I Wish I Knew Earlier” i wielu innych innych.

Stefski & Hutch to zespół rockowy założony w 2016 roku przez urodzonego w Paryżu autora warszawskiego gitarzystę, kompozytora i producenta. W kwietniu 2024 roku wydadzą nowy album zatytułowanym „Selling Lies”, który definiuje ich styl. Od indie po grunge, od klasycznego rocka po metal, poprzez hard-funk, britpop, prog i wiele innych. Ta wyjątkowa mieszanka to rockowe brzmienie roku 2024.