stickxr zapowiada muzyczną wiosnę. “Uczucia” pierwszym od prawie roku solowym singlem artysty.

Źródło: Universal Music Polska
04/04/24

stickxr zapowiada muzyczną wiosnę. “Uczucia” pierwszym od prawie roku solowym singlem artysty.

Jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale co jeśli na niebie pojawia się ich więcej? Nie dalej jak dwa tygodnie temu stickxr zaliczył mocny feat w “Wodzie księżycowej” Kubiego Producenta. Wspólny występ z bambi i Fukajem to była jednak tylko rozgrzewka. Do sieci trafiły bowiem “Uczucia”, czyli pierwszy od prawie roku solowy singiel artysty.

Powiało świeżością i zdecydowanie warto czekać na więcej. Singlowe “Uczucia” utrzymane są w klimacie pogodnej melancholii i zręcznie uderzają w całą paletę refleksyjnych tonów. W takiej stylówce stickxr brzmi bardzo naturalnie. Czuć, że producenci utworu, czyli ErrBits i KaCeZet dobrze spełnili swoją rolę, a odpowiedzialne za teledysk Weronika Biniek @wb_sobie i Kami Cesarska @kamcikkk ubrały go w intensywne wiosenne barwy.

Artystyczna przygoda stickxra rozpoczęła się w 2019 roku, kiedy wraz z kolegą nagrał dla żartu piosenkę o Minecrafcie i szybkich samochodach. Od razu jednak poczuł, że muzyka sprawia mu wiele radości. W pierwszej kolejności skierował uwagę na rap, ale za namową przyjaciół zdecydował się na bardziej melodyjne i śpiewane utwory. Owocem tych dokonań był pierwszy samodzielny track o tytule „Zima”. Od tego czasu śpiew stał się jego głównym środkiem wyrazu.

Pierwszym przełomem w jego karierze okazał się żartobliwy utwór „Hej”, który nieoczekiwanie stał się wiralem, a popularność  młodego artysty nabrała rozpędu. Wkrótce stickxr opublikował kolejne przebojowe piosenki, takie jak “domek na drzewie” czy “Diss na Miłość”.

Obecnie stickxr jest obiektem zainteresowań wszystkich majorsów w Polsce, ale konsekwentnie pozostaje niezależnym artystą. Jego kanał na Spotify ma już 220 tys. słuchaczy, a solowe numery przekroczyły 20 mln odsłuchów. W maju 2023 roku został wyróżniony przez Spotify w akcji RADAR, jako jeden z najbardziej obiecujących młodych twórców. Pod koniec 2024 roku ma się wreszcie ukazać jego debiutancki album.

blank