Sting świętuje 30. rocznicę „Ten Summoner’s Tales”

def04487e5783aa005130260592ca7ed

02/28/23

Sting świętuje 30. rocznicę „Ten Summoner’s Tales”

Siedemnastokrotny zdobywca Grammy, Sting, prezentuje rozszerzoną wersję swojego czwartego albumu. Rocznicowe wydanie „Ten Summoner’s Tales (Expanded Edition)” zawiera 15 dodatkowych utworów. Płyta dostępna jest wyłącznie w wersji cyfrowej.

Album został pierwotnie wydany 1 marca 1993 roku. Żartobliwy tytuł „The Summoner’s Tales” łączy nazwisko artysty – Sumner – z bohaterem i tytułem XV-wiecznego klasyka Geoffreya Chaucera „Opowieści kanterberyjskie” (oryg. tytuł „The Canterbury Tales”).

Album został zmiksowany przez Roberta „Hitmixera” Ortona. Nowa wersja płyty zawiera 12 podstawowych oraz 15 dodatkowych piosenek, w tym alternatywne wersje, remiksy i występy na żywo. To prawdziwa gratka dla fanów – aż 11 utworów nigdy wcześniej nie ukazało się w wersji cyfrowej. Poszukiwaczy muzycznych doznań z pewnością ucieszy fakt, że płyta jest dostępna w jakości Dolby Atmos.

„Ten Summoner’s Tales” to podnoszący na duchu traktat o testowaniu granic miłości i dokonywaniu krytycznych wyborów, który poruszył cały świat. Płyta znalazła się na szczycie list przebojów w Australii oraz na 21. miejscu listy Billboard 200 w USA, gdzie pokryła się 3-krotną platyną.

Uzależniająca ballada „If I Ever Lose My Faith In You” natychmiast podbiła listy przebojów, osiągając 17. miejsce w USA oraz 1. miejsce w Kanadzie. Utwór zdobył trzy nominacje do Grammy (w tym w prestiżowych kategoriach Nagranie roku i Piosenka roku), a także nagrodę w kategorii Najlepszy męski wokalny występ popowy. Spory sukces osiągnęły także single „Fields Of Gold”, „Seven Days”, „Shape Of My Heart”, „Love Is Stronger Than Justice (The Munificent Seven)” i „Nothing ’Bout Me”.

Sting nagrał album w elżbietańskiej wiejskiej rezydencji Lake House w Wiltshire. Po raz drugi dołączył do niego wieloletni współpracownik, uznany gitarzysta Dominic Miller. Nie obyło się bez klawiszowca Davida Sanciousa, perkusisty Vinnie Colaiuty i gitarzysty Paula Franklina. Sam Sting zagrał na basie, kontrabasie, harmonijce ustnej i saksofonie, stworzył wszystkie aranżacje oraz zaśpiewał wszystkie główne partie wokalne. Płytę wyprodukował wspólnie z Hugh Padghamem.

Album „Ten Summoner’s Tales” zdobył ogromne uznanie – łącznie sześć nominacji do nagrody Grammy (trzy wygrane), trzy nominacje do BRIT Awards (nagroda dla Najlepszego brytyjskiego artysty) oraz nominację do Mercury Music Prize.

30 lat po wydaniu płyty, piosenki z „The Summoner’s Tales” wciąż lśnią, podobnie jak cały dorobek Stinga. Artysta zawita do Polski 20 lipca, aby zaśpiewać swoje największe przeboje w ramach trasy „Sting: My Songs Tour”. Bilety wciąż są w sprzedaży.

Tracklista: 

1. Prologue (If I Ever Lose My Faith In You)

2. Love Is Stronger Than Justice (The Munificent Seven)

3. Fields Of Gold

4. Heavy Cloud No Rain

5. She’s Too Good For Me

6. Seven Days

7. Saint Augustine In Hell

8. It’s Probably Me

9. Everybody Laughed But You

10. Shape Of My Heart

11. Something The Boy Said

12. Epilogue (Nothing ’Bout Me)

13. We Work The Black Seam / 1993 Version [Bonus Track]

14. January Stars [Bonus Track]

15. If I Ever Lose My Faith In You / Miracle Of Science Mix [Bonus Track]

16. If I Ever Lose My Faith In You / Hoax Mix [Bonus Track]

17. It’s Probably Me (Feat. Eric Clapton) / Alternate Version [Bonus Track]

18. Nothing ’Bout Me / Remix [Bonus Track]

19. Nothing ’Bout Me / Remix With Horn Intro [Bonus Track]

20. Love Is Stronger Than Justice (The Munificent Seven) / Edit [Bonus Track]

21. Seven Days / Radio Edit [Bonus Track]

22. Nothing ’Bout Me / Edit With Fade [Bonus Track]

23. Shape Of My Heart / Live At Villa Manin, Codroipo, Italy, 1993 [Bonus Track]

24. Love Is Stronger Than Justice (The Munificent Seven) / Live At Villa Manin, Codroipo, Italy, 1993 [Bonus Track]

25. It’s Probably Me / Live At Villa Manin, Codroipo, Italy, 1993 [Bonus Track]

26. Purple Haze / Live At The Hague, Netherlands, 1991 [Bonus Track]

27. Ain’t No Sunshine / Live At Buddle Arts Center, Newcastle, England, 1991 [Bonus Track]
Źródło: Universal Music Polska