STONE prezentują nowy singiel „Save Me”

Źródło: Universal Music Polska
05/27/24

STONE prezentują nowy singiel „Save Me”

Debiutancki album grupy „Fear Life For A Lifetime” już w lipcu.

Rodzące się ikony nowej fali indie rocka, zespół STONE, zapowiadają wyczekiwany przez fanów debiutancki album. Krążek „Fear Life For A Lifetime” ukaże się 12 lipca, tymczasem już teraz można posłuchać zapowiadającego go singla „Save Me”. Redaktorzy „Dork”, „DIY”, „Kerrang!”, NME i The Line of Best Lit mieli już okazję zapoznać się z materiałem i zgodnie przekonują, że warto na niego czekać.

To budowany przez grupę krok naprzód. Można śmiało powiedzieć, że za sprawą nadchodzącego albumu STONE ugruntują swoją pozycję – Dork

Muzyczny miszmasz punka, garażowego rocka i subtelnej elektroniki, od którego nie będziesz mógł oderwać uszu i – jeśli widziałeś ich na żywo – także oczu – Rolling Stone

Zespół odkrywa swoją własną tożsamość, jednocześnie podążając ścieżką ku czemuś wielkiemu – NME

Kiedy STONE wchodzą na scenę, po prostu nie można oderwać od nich wzroku – Kerrang!

Niesamowita zdolność do wyciągania ogromnych refrenów z powietrza 
– DIY

Siła, z którą trzeba się liczyć – The Line of Best Fit

„Save Me” pochodzi z bardziej wybuchowej części spektrum dźwiękowego STONE niż poprzedni singiel „My Thoughts Go”. Grupa wjeżdża taranem, atakując mocnymi riffami i pędzącą sekcją rytmiczną. Całość podbija wokal Fina Powera, w którym wybrzmiewa panika towarzysząca znalezieniu się w krytycznej sytuacji. Artysta znakomicie oddaje emocje podmiotu lirycznego tekstu piosenki – osoby próbującej uciec od złamanego serca, rzucając się w otchłań uzależnienia.

– To piosenka opowiadająca o wrażliwym człowieku, u którego po rozstaniu włącza się tryb autodestrukcji. Do głosu dochodzą złe nawyki, z którymi stara się jakoś sobie poradzić. Nie możemy się doczekać, by zaprezentować ten utwór na żywo w sezonie festiwalowym – komentuje Fin.

Podobnie jak reszta nadchodzącego debiutanckiego albumu, „Save Me” został napisany przez członków STONE i nagrany podczas sesji z Richem Costeyem (Sam Fender, HAIM, Biffy Clyro) w studiu Brattleboro w stanie Vermont.

Poza Finem Powerem STONE tworzą Elliot Gill (gitara), Sarah Surrage (bas) i Alex Smith (perkusja). Grupa ma w sobie jakość godną największych gwiazd i łatwość nawiązywania relacji. Koncerty z Samem Fenderem, YUNGBLUDEM, Inhaler czy The Wombats udowodniły, że trudno oderwać wzrok od ich scenicznych popisów.

Grupa dba o swoich fanów, zawsze upewniając się, że każdy fan, który chciał się z nią spotkać po koncercie, miał taką szansę. Takie podejście sprawia, że wokół STONE już teraz tworzy się społeczność oddanych fanów, którzy wyczekują każdej nowości zespołu.

Debiutancki album „Fear Life For A Lifetime” jest już dostępny w przedsprzedaży. Po premierze krążka STONE ruszą w trasę koncertową u boku Jake’a Bugga. Rozpiskę nadchodzących koncertów zespołu można znaleźć tutaj.

blank