Światła Band of Horses

BAND OF HORSES Z NOWYM SINGLEM „LIGHTS

 NOWY ALBUM „THINGS ARE GREAT” JUŻ 4 MARCA

KONCERT W WARSZAWSKIEJ PROGRESJI 15 MARCA 2022

Band of Horses wydają „Lights”, kolejny utwór z ich nadchodzącego albumu.Nowy longplay zatytułowany „Things Are Great ukaże się już 4 marca br.
Tekst do nowego singla autorstwa wokalisty zespołu – Bena Bridwella został napisany jako refleksja z wieczornego spotkania z przyjacielem, które zmienia się w coś, co przypomina odcinek „Prawa i porządku”, ale w tym przypadku zagadką i pytaniem jest: gdzie podziały się dawne uczucia? Jak wspomina Bridwell – Byłem z rodziną w hotelu w krytym parku wodnym. Ostatniego dnia, kiedy szedłem korytarzem, ktoś odezwał się za mną: „Ben?” Tak się złożyło, że tą osobą był gość który wyprodukował film, do którego napisałem muzykę. Spotkaliśmy się w hotelowym barze, po czym wylądowaliśmy na parkingu. Trochę się rozluźniliśmy – nic szalonego, ale powrót skończył się na omijaniu strażników. Historia potoczyła się dalej, bo kiedy wróciłem do domu uświadomiłem sobie, że ktoś się do niego włamał. Przyjechali gliniarze, więc było też więcej ludzi, którzy w ten czy inny sposób kierowali na nas „światła”. Na parkingu hotelowym to ochroniarze włączali światła, żeby nas sprawdzić, a w domu, światła zapalały się i gasły z tymi gliniarzami. Z tych dwóch historii tu i tam tworzę metafory. Poza tym w tamtym czasie wszystko szło mi kiepsko, a to dodaje trochę pieprzu do kawałka.

 – Bardziej metaforycznie – wyjaśnia Bridwell – piosenka miała być nieco podnoszącą na duchu i w pewnym sensie marzeniem o lepszej egzystencji. Radzę sobie z rzeczami, które w moim życiu szły nie najlepiej. Światła zapalają się, co oznacza, że czas na lepszy dzień.

 Band of Horses – „Lights” (Official Lyric Video) – TUTAJ

„Lights” znalazło się na szóstym studyjnym albumie zespołu i pierwszym nagraniu od ponad pięciu lat. Muzycznie album jest powrotem do ich wcześniejszej twórczości i surowego etosu, który leży u podstaw Band of Horses. Wcześniej wydane utwory z nadchodzącego albumu to „In Need of Repair” oraz „Crutch”. Ostatni osiągnął #1 na liście radiowej AAA, po raz pierwszy w historii zespołu.”Brzmią jak młody, głodny zespół inspirowany Band Of Horses, a piszę to jako wielki komplement.”  – Stereogum 

„Głos Bridwella unosi…” – Consequence

„Połączenie chwytliwego folk-rocka i wybuchowego indie, który koncentruje się na słodko-gorzkiej grze słów.” – FLOOD

Tracklista albumu „Things Are Great”:

1.       Warning Signs

2.       Crutch

3.       Tragedy of the Commons

4.       In The Hard Times

5.       In Need of Repair

6.       Aftermath

7.       Lights

8.       Ice Night We’re Having

9.       You Are Nice To Me

10.   Coalinga

 ***

Więcej o Band of Horses:
Facebook Instagram |Twitter |  YouTube | Website

Więcej o koncercie w Polsce:
Band of Horses w Progresji

Wszystkie single dostępne w naszym serwisie singlowym Dream Music – TUTAJ

 ***

Wydawca – BMG Rights: www.bmg.com
Dystrybucja w Polsce – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl
PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

Adblock test (Why?)

Źródło: dreammusic.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW