Światowy Dzień Snu – 3 godziny muzyki na zdrowy sen

Źródło: Universal Music Polska
03/15/24

Światowy Dzień Snu – 3 godziny muzyki na zdrowy sen

Wydana 15 marca kompilacja z okazji Światowego Dnia Snu 2024 jest uczczeniem czterech lat działalności Decca Records na rzecz zdrowego snu. Album zawiera ponad 3 godziny muzyki stworzoej przez 34 artystów specjalnie z myślą o zdrowym śnie.

Artyści biorący udział w projekcie:

Akira Kosemura, Alexandra Whittingham, ANNA, Balmorhea, Brandee Younger, Chad Lawson, Daigo Hanada, Elliott Jack Sansom, Erland Cooper, Gabríel Ólafs, Hera Hyesang Park, Jordi Forniés, Julius Asal, Julius Rodriguez, Keaton Henson, Lambert, Lara Somogyi, Luke Howard, Max Richter, Meredi, Moux, Nicola Bendetti, Ola Gjeilo, Peter Gregson, Sarah Neutkens, Snorri Hallgrímsson, Sophie Hutchings, Stephan Moccio, Teddy Abrams, Tony Ann, Viktor Orri Árnason, Wei Luo, Christopher Tin, Xue Tingzhe, Yiruma

Wytwórnie biorące udział w projekcie:

Decca Records US, Decca Records UK, Decca Classics, Decca France, Deutsche Grammophon, Impulse, Mercury KX, UMG China, UMG Japan, UMG Korea, UMG Netherlands, Verve Records

Światowy Dzień Snu 15 marca 2024:

Światowy Dzień Snu to globalne wezwanie do działania, aby uczcić zdrowy sen. Zdecydowanie zbyt często specjaliści i badacze medycyny snu spotykają się z fałszywym przekonaniem, że sen nie jest ważnym czynnikiem w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Od 2008 roku Światowe Towarzystwo Snu organizuje Światowy Dzień Snu, aby zachęcić swoich delegatów i zwolenników zdrowego snu do podjęcia działań w swoich lokalnych społecznościach, klinikach i krajach w celu podniesienia świadomości na temat zdrowego snu.

Temat Światowego Dnia Snu w 2024

Tematem Światowego Dnia Snu w 2024 r. jest równość snu dla zdrowia na świecie. Sen jest niezbędny dla zdrowia, jednak pomiędzy populacjami na całym świecie utrzymują się wymierne różnice w jego zdrowiu, co powoduje dodatkowe obciążenia zdrowotne i pogłębia nierówności.

Decca Records US jest oficjalnym partnerem muzycznym Światowego Dnia Snu. Każdego roku wytwórnia łączy siły z World Sleep Society, partnerskimi wytwórniami i artystami, wykorzystując wspólny zasięg, aby propagować zdrowy sen w skali globalnej.

The World Sleep Society – Światowe Towarzystwo Snu

Podstawową misją World Sleep Society jest poprawa zdrowia snu na całym świecie poprzez promowanie i zachęcanie do edukacji, badań i opieki nad pacjentem, szczególnie w tych częściach świata, gdzie praktyka medycyny snu jest słabiej rozwinięta. World Sleep Society działa jako pomost pomiędzy różnymi stowarzyszeniami i kulturami zajmującymi się snem, wspierając i zachęcając do ogólnoświatowej wymiany informacji klinicznych, badań naukowych i standardów praktyki w medycynie snu.

blank