Święto sportu w WOT

Wytrzymałość psychofizyczna, odporność na stres, pracowitość a przede wszystkim umiejętność godnego przegrywania  to cechy mundurowych sportowców. W czwartek, 16 grudnia odbyła się Gala Sportu – roczne podsumowanie sportowego wysiłku żołnierzy WOT – traktowana jako święto sportowców w mundurach, zawodników uprawiających sport, a także święto wszystkich żołnierzy biorących udział we współzawodnictwie sportowym.

Rywalizacja sportowa zarówno na poziomie wyczynowym, jak i powszechnym istotnie wpływa na kształtowanie się tych cech, które są najbardziej pożądane u żołnierza. ”Chce dziś oddać hołd nie tylko tym, którzy zwyciężają, nie tylko tym którzy to organizują, ale również wszystkim tym którzy do tego wyścigu stają. Nie chodzi o to żeby dojść na szczyt, ale żeby wziąć w nim udział i starać się go ukończyć” – podkreślił dowódca WOT gen. broni Wiesław Kukuła.

Podczas gali uhonorowano najlepszych dowódców Brygad i komendantów w WOT, którzy poprzez realizację przedsięwzięć z wychowania fizycznego i sportu zajęli czołowe miejsca we współzawodnictwie sportowym w roku 2021. Należy podkreślić, że żołnierze musieli zmierzyć się w 8 dyscyplinach: biegach przełajowych i na orientację, strzelaniu sportowym z pistoletu oraz karabinka wojskowego, pięcioboju wojskowym, pływaniu, piłce siatkowej oraz futsalu. Wojskowi sportowcy dzięki swojej determinacji, silnej woli oraz wsparciu przełożonych byli w stanie przygotować się do rywalizacji sportowej przy jednoczesnym realizowaniu zadań i ćwiczeń wojskowych. Sportowe zacięcie i determinacja w dążeniu do celu zaowocowała niewątpliwym sukcesem. W tej kategorii czołowe miejsca zajęły:

 1. miejsce: 14 Zachodniopomorska Brygada OT
 2. miejsce: 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT
 3. miejsce: 1 Podlaska Brygada OT.

Zwieńczeniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego żołnierza wychowania fizycznego i sportu Wojsk Obrony Terytorialnej. Co najważniejsze, głosy mogli oddać tylko żołnierze formacji z wyłączeniem kadry Wychowania Fizycznego i Sportu. „Dziękuje Wam, jestem pełen uznania w odniesieniu do tego co robicie i chcę Wam powiedzieć ze robicie to nie tylko dla siebie ale macie przepotężny wpływ na wszystkich Waszych kolegów, na to w jaki sposób postrzega się naszą formacje i jak budowane są Siły Zbrojne” – zaznaczył dowódca WOT. Najlepszymi wśród najlepszych zostali:

 1. miejsce: szer. OT Szymon KAROLCZYK
 2. miejsce: szer. OT Paweł GADOMSKI
 3. miejsce: kpr. OT Weronika MICHALSKA
 4. miejsce: st. szer. OT Grzegorz BIAŁEK
 5. miejsce: szer. OT Monika BRZOZOWSKA
 6. miejsce: szer. OT Grzegorz BŁOTNICKI
 7. miejsce: st. szer. Żaneta BOGUSZ
 8. miejsce: szer. Paweł ŻYGLIŃSKI
 9. miejsce: szer. OT Sławomir KORZENIEWSKI
 10. miejsce: szer. OT Monika BRZEŹNA

„Uwielbiam zwycięzców ale sam też osobiści uwielbiam lekcje pokory. Gratuluję Wam z całego serca wszystkiego co osiągnęliście. Tym wszystkim, zwłaszcza stając na tych szczytach podium, nigdy nie zapomnijcie jaką długą drogę przechodzicie, jak wiele wysiłku wkładacie, żeby się tam znaleźć, ale uczcie się też pokory i pamiętajcie o niej. Ona definiuje każdego mistrza. Życzę Wam żebyście zawsze potrafili znaleźć właściwy balans pomiędzy czuciem się zwycięzcą, a pokorą i dystansem do samego siebie” – zakończył uroczystość gen. broni Kukuła.

Adblock test (Why?)

zródło: Infowire.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW