Świnoujścianie oddali hołd bohaterom Konstytucji 3-go Maja

Świnoujścianie oddali hołd bohaterom Konstytucji 3-go Maja
Po uroczystym nabożeństwie w kościele p.w. Chrystusa Króla, prowadzenie przez marynarską orkiestrę, mieszkańcy Świnoujścia zgromadzili się pod pomnikiem Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej. Przy dźwiękach narodowego hymnu, na maszt, dostojnie wspięła się biało-czerwona flaga. Złożenie kwiatów poprzedziły oficjalne wystąpienia.

Władze miasta reprezentowały przewodnicząca Rady Miasta oraz zastępca prezydenta Świnoujścia. Na uroczystości nie zabrakło służb mundurowych. Najliczniej przybyli oficerowie i marynarze 8 Flotylli Obrony Wybrzeża z dowódcą, komandorem Piotrem Sikorą. Z okolicznościowym przemówieniem wstąpiła zastępująca Janusza Żmurkiewicza, Barbara Michalska.
Świnoujścianie oddali hołd bohaterom Konstytucji 3-go Maja [1]

Nie zabrakło młodzieży świnoujskich szkół. Do złożenia wiązanek pod pomnikiem ustawiała się długa kolejka reprezentacji władz miasta, partii politycznych, organizacji społecznych, firm i zakładów pracy. Muzycy w mundurach przypomnieli hymn żołnierzy Józefa Piłsudskiego „My pierwsza brygada”.Świnoujścianie oddali hołd bohaterom Konstytucji 3-go Maja [2]

Oficjalnej uroczystości nie towarzyszyła tym razem część artystyczna. Organizatorzy nie zdecydowali się zaprosić mieszkańców do wspólnego świętowania na Placu Wolności gdzie pięknie brzmiały w przeszłości patriotyczne i wojskowe pieśni śpiewane przez chór „Kantylena” i samych mieszkańców.
źródło: www.iswinoujscie.pl