Świnoujście i Warszów otrzymują Błękitną Flagę na 2023r. Marina na Basenie Północnym już nie. – Czy naprawdę robi się coraz lepiej? Zobacz film!

Świnoujście i Warszów otrzymują Błękitną Flagę na 2023r. Marina na Basenie Północnym już nie. - Czy naprawdę robi się coraz lepiej? Zobacz film!
W sobotę od godziny 10:00 ratownicy na świnoujskiej plaży zajmowali miejsca na wieżyczkach ustawionych wzdłuż brzegu. Przed godziną 11:00 przy maszcie obok centrum koordynacyjnego czekała błękitna flaga międzynarodowy symbol oznaczający plaże na świecie spełniające najwyższe standardy czystości, zagospodarowania i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Z ustalonej wcześniej listy gości zabrakło dwóch najważniejszych. Na uroczystości nie było prezydenta Świnoujścia oraz Jarosława Szczygła polskiego reprezentanta Międzynarodowego Komitetu Błękitnej Flagi. Władze miasta reprezentowali zastępca prezydenta oraz przewodnicząca Rady Miasta.

Zastępca prezydenta Paweł Sujka na ręce dostał certyfikaty Błękitnej Flagi na 2023r. Kąpielisko morskie Świnoujście Uznam i Warszów. Niestety nie było w tym roku błękitnej flagi dla mariny w Basenie Północnym.

Jako jedyne w Polsce po raz 18. z rzędu Kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt nad kąpieliskiem łączy się w Świnoujściu z praktycznym początkiem sezonu kąpieliskowego.
Świnoujście i Warszów otrzymują Błękitną Flagę na 2023r. Marina na Basenie Północnym już nie. - Czy naprawdę robi się coraz lepiej? Zobacz film! [1]

Błękitne Flagi to ważne wyróżnienie dla kąpielisk, które spełniają wysokie standardy czystości, bezpieczeństwa i zagospodarowania. Przyznanie Błękitnej Flagi kąpielisku Świnoujście Centrum-Uznam oraz Warszów jest dowodem na to, że władze miasta podejmują działania mające na celu podnoszenie standardów swoich plaż. Tylko jak dojechać do kąpieliska morskiego na plażę na Warszowie? Coś tu nie gra.

Jednak warto zastanowić się, czy wszystko naprawdę idzie w dobrym kierunku. Brak obecności prezydenta Świnoujścia oraz polskiego reprezentanta Międzynarodowego Komitetu Błękitnej Flagi podczas ceremonii podniesienia flagi wzbudził pewne zaniepokojenie.Świnoujście i Warszów otrzymują Błękitną Flagę na 2023r. Marina na Basenie Północnym już nie. - Czy naprawdę robi się coraz lepiej? Zobacz film! [2]

Błękitna Flaga pozostaje jednym z najważniejszych symboli letniego Świnoujścia, przyciągającym turystów i promującym miejsce jako atrakcyjne kąpielisko. Jednak konieczne jest stałe monitorowanie i poprawa standardów, aby zapewnić wypoczywającym bezpieczne i przyjemne doświadczenie na plażach. Tylko w ten sposób można utrzymać prestiżowe wyróżnienie Błękitnej Flagi i budować pozytywną reputację miasta jako atrakcyjnego miejsca do wypoczynku nad morzem. Świnoujście i Warszów otrzymują Błękitną Flagę na 2023r. Marina na Basenie Północnym już nie. - Czy naprawdę robi się coraz lepiej? Zobacz film! [3]

Otwarciu sezonu kąpieliskowego, jak „na zamówienie” towarzyszyła prawdziwie letnia aura. Błękitna Flaga to jeden z najważniejszych marketingowych symboli letniego Świnoujścia. Szkoda trochę, że na jej podniesieniu nie zapraszały żadne informacje umieszczone w przestrzeni promenady. Gości mogło być na pewno-znacznie więcej!
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl