Świnoujście miastem wieżowców? Barbara Michalska: Każdy chce co innego. Jedni by chcieli miasto – city, inni żeby już nic się nie budowało

Świnoujście miastem wieżowców? Barbara Michalska: Każdy chce co innego. Jedni by chcieli miasto - city, inni żeby już nic się nie budowało
Wracamy do tematu, który wywołał wiele emocji wśród mieszkańców. Chodzi o plany związane z osiedlem Posejdon i ulicą Wojska Polskiego, w tym także powstania 40 – metrowego wieżowca. Tak na ten temat wypowiadała się ostatnio zastępca prezydenta miasta, Barbara Michalska: – Mieszkanka osiedla Posejdon powiedziała, że ten wieżowiec to jest całkiem fajny pomysł, bo jak się wjeżdża do Świnoujścia od Ahlbecku to przywita nas galeria handlowa, część usługowa i taki element urbanistyczny który może być całkiem przyjemny w odbiorze podkreślający, że jest to miasto. Każdy mówi inaczej. Słuchamy wielu mieszkańców. Jedni by chcieli miasto city, inni by chcieli żeby tu się nic nie budowało a my musimy wybrać.

Michalska twierdzi, że osiedle Posejdon to jedyna biała plama w mieście, gdzie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

– Generalnie obszar zabudowany, pani projektant mówiła, że tam nie ma specjalnie możliwości rozbudowania tego osiedla. Odróżnijmy osiedle mieszkaniowe od zabudowy przy ulicy Bałtyckiej. Przy ulicy Bałtyckiej od strony zachodniej jest przewidziane centrum handlowe, hala widowiskowo- sportowa i targowisko, a przy samej Bałtyckiej mamy funkcję turystyczną.

Jak dodaje Michalska wprowadzenie mieszkaniówki mija się tam z celem, bo i tak powstają tam apartamentowce, gdzie mieszkania kupują osoby spoza Świnoujścia.

– Na komisji urbanistycznej jednomyślnie stwierdziliśmy, że tę część Świnoujścia trzeba pozostawić jako turystyczną – mówiła zastępca prezydenta miasta.

Michalska mówiła także o wniosku, który wpłynął od świnoujskich przedsiębiorców, którzy nie wiedzą jak długo jeszcze będzie funkcjonował handel przy Wojska Polskiego w taki sposób jak obecnie.

– Handlowcy liczą się z tym, że być może nastąpi taki czas, gdy ten handel nie będzie się im opłacał – twierdzi Barbara Michalska.

Właściciele Warty i Oriona złożyli więc wnioski, aby tam pojawiła się inna zabudowa. Pojawił się pomysł wieżowca.
Zastępca prezydenta zapewniała, że wykonana została analiza urbanistyczna i nie stwierdziła ona negatywnego odziaływania inwestycji na miasto.

– Jest to strefa nie oddziałowująca na osiedle Posejdon -dodała Michalska.
źródło: www.iswinoujscie.pl