„Świnoujskie wieczory organowe” już pobrzmiewają

„Świnoujskie wieczory organowe” już pobrzmiewają
W kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla, w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Świnoujskie wieczory organowe – lato 2021 odbył się koncert przygotowany przez Roberta Grudnia i Karola Lizaka. Koncert poprowadziła Maja Piórska.

Robert Grudzień to solista Filharmonii Lubelskiej. Znany muzyk, kompozytor, jeden z najchętniej zapraszanych artystów w Polsce, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista.
„Świnoujskie wieczory organowe” już pobrzmiewają [1]

Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, Europie oraz na wielu kontynentach. W roku 2006 w Bazylice w Trzebnicy zrealizował nagranie dla Polskiego Radia z Chórem PR i z Krzysztofem Pendereckim.„Świnoujskie wieczory organowe” już pobrzmiewają [2]

Dyrektor Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizator licznych koncertów oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech.„Świnoujskie wieczory organowe” już pobrzmiewają [3]

Karol Lizak to tenor, laureat Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Śpiewaków Operowych (Rheinsberg 2013, i 2015), XX Międzynarodowego Festiwalu Chorus Inside w kategorii głosów solowych (Rowinji, Chorwacja 2015) oraz wyróżnienia na V Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per sempre” (Włocławek 2015).

W 2011 r. wziął udział w archiwalnym nagraniu operetki Karola Szymanowskiego „Loteria na mężów” z Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Od 2014 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Od 2016 roku współpracuje z Robertem Grudniem w ramach ogólnopolskich festiwali muzycznych.
źródło: www.iswinoujscie.pl