Szaleństwo Franka Walkera

05/20/22

Szaleństwo Franka Walkera

Kanadyjski DJ i producent Frank Walker połączył siły z holenderską gwiazdą Samem Feldtem i angielsko-marokańskim piosenkarzem i autorem tekstów Zakiem Abelem w „Madness”, najnowszym dziele Palm Tree Records. Muśnięta słońcem produkcja tworzy idealną całość ze zjawiskowym wokalem Zaka.

W marcu artyści pojawili się na głównej scenie Ultra Music Festival w Miami na Florydzie, gdzie wykonali „Madness”. Trio szykuje się na pracowitą wiosnę i lato – ich harmonogramy tras zaprowadzą ich między innymi do Wielkiej Brytanii, Kanady i Chorwacji.

Frank Walker od 2016 roku zebrał ponad 350 milionów odtworzeń dzięki swoim pełnym energii oryginalnym nagraniom i remiksom. Pochodzący z Toronto artysta wystąpił już na niezliczonych festiwalach, w tym Ultra, Veld Festival i Tomorrowland. Wspierał Kygo i Loud Luxury podczas tras koncertowych po Ameryce Północnej, Europie, Azji i Australii. Po podpisaniu umowy z wytwórnią Kygo, Palm Tree Records w 2020 roku, Walker wydał mnóstwo optymistycznych singli, które przyciągnęły uwagę iHeartRadio i SiriusXM – w drugim z nich prowadzi comiesięczny program „Dancing In The Dark”, gdzie do tej pory gościli między innymi Steve Aoki i Alan Walker.

Zak Abel zyskał sławę po gościnnym wokalu w „Unmissable” Gorgon City. Dzięki wczesnej współpracy z Tomem Mischem i Kaytranadą, Abel poczuł się ośmielony jako pisarz i zaczął tworzyć swój debiutancki album „Only When We’re Naked” (2017). Następnie został poproszony o napisanie przebojów dla artystów takich jak Kygo („Freedom”), Avicii („Ten More Days”) i nie tylko. Jego własna muzyka łączy uduchowione wokale z R&B i popem. „Be Kind” z 2021 roku znalazło się na liście Top 40 w USA i było wyznacznikiem kierunku jego nadchodzącego drugiego albumu. Oprócz muzyki, Abel jest ambasadorem organizacji charytatywnej CALM zajmującej się zdrowiem psychicznym i otwarcie mówi o kwestiach związanych z tym tematem, poruszając w swoich tekstach zmagania z tożsamością i równowagą psychiczną.

„Piosenka powstała w sypialni Lawrie Martina w deszczowy dzień w Londynie. Początek «Madness» napisaliśmy na gitarze akustycznej leżąc na łóżku Lawrie. Nagraliśmy demo na mikrofonie ze skarpetą (na szczęście czystą) i umieściliśmy mikrofon w szafce Lawrie, aby nie było zbyt dużego echa! Następnie wysłaliśmy demo do Franka i Sama, którzy przenieśli utwór na inny poziom, dodając dźwięki, na które nigdy bym nie wpadł. Dali mu tyle życia!

Wykonanie jej z nimi na Ultra było niesamowite. Przeżyłem tyle pierwszych razy! Pierwsze spotkanie z nimi, pierwszy raz w Miami i pierwszy raz na Ultra. To był wielki zaszczyt zadebiutować przed tak kochającym muzykę tłumem, który tak uwielbia Franka i Sama. Wspaniale było być częścią tego świata nawet przez kilka dni! Nie mogę się doczekać, aż wszyscy usłyszą tę piosenkę. Jest dla mnie ważna, bo jako osoba, która doświadczyła problemów ze zdrowiem psychicznym, uwielbiam śpiewać o tym, jak trudne może być czasami życie. Równie niesamowite jest mieć kogoś, kto raz po raz wyciąga cię z głębin tytułowego szaleństwa”.

Wkraczając na scenę i grając remake klasyka Robina S „Show Me Love” z 2015 roku, a następnie podkreślając swoją pozycję w 2019 roku w cieszącym się 600 milionami streamów „Post Malone (feat. RANI)”, Sam Feldt podbił świat muzyki tanecznej. Występuje w największych światowych klubach i na festiwalach, między innymi Tomorrowland, Ultra Music Festival, Creamfields i legendarnej Coachelli, a obecnie ma mocne ukierunkowanie na międzynarodowy rynek pop. Po współpracy z Keshą nad ich hitem „Stronger” z 2020 roku, Samem Fischerem przy „Pick Me Up”, a ostatnio z Ritą Orą nad ich singlem „Follow Me”, holenderska gwiazda staje się jednym z najbardziej pożądanych producentów muzycznych crossoverów pop-dance.

Sony Music Entertainment nawiązało ogólnoświatową współpracę w zakresie rozwoju talentów z producentem/DJ-em Kygo i menedżerem muzycznym Mylesem Shearem. W ramach strategicznej umowy, Kygo i Shear uruchomili Palm Tree Records – nową wytwórnię, która skupia się na identyfikowaniu i kultywowaniu wschodzących gwiazd muzyki tanecznej i elektronicznej. Do tej pory wydali ponad 75 singli osiągając pół miliarda streamów na całym świecie, w tym utwory autorstwa Sama Feldta, Franka Walkera, Forestera, Haywooda i innych.

Źródło: Sony Music Poland