Szczekanie z komendy zakłóca spokój

Nie ma dnia, aby nie słyszeć przez parę godzin tego szczekania pod oknami – skarży się nasz Czytelnik, mieszkający w sąsiedztwie świnoujskiej komendy policji. Zdaniem policji, problem rozwiązałaby budowa nowej komendy.

Jestem mieszkańcem na ulicy Reja i od dłuższego czasu mam problem z wiecznie ujadającym psem na komendzie ( Zresztą nie tylko ja pewnie) – zaczyna swój list nasz Czytelnik. – Pamiętam, że temat ten już pojawiał się na iswinoujscie.pl i niestety trwa do dnia dzisiejszego.

Na komendzie mają 2 psy, ale tylko ten jeden cały czas szczeka , a drugiego jakby w ogóle nie było – przyznaje nasz Czytelnik. – Z 10 minut spokoju i znowu ujada bez powodu lub jak ktoś przejdzie. Ile można to znosić ? Moim zdaniem ten pies powinien odbyć szkolenie ponownie, ponieważ został źle nauczony i z byle powodu cały czas szczeka. Nie ma dnia, aby nie słyszeć przez parę godzin tego szczekania pod oknami. Również dzwoniłem na komendę z zapytaniem, dlaczego tak jest , to policjant powiedział, że rozumie nas mieszkańców , ale też rozbawiła go ta sytuacja, bo za bardzo nie wie, co ma z tym zrobić.

Mimo wszystko uważam, że pies powinien odbyć jakieś szkolenie, bo dłużej tak nie może być – pisze dalej nasz Czytelnik. – Normalny człowiek dostałby pewnie upomnienie lub mandat za tak częste zakłócanie spokoju . Wierzę też, że można całą tą sytuację poprawić, aby żyło się na tym spokojnym osiedlu normalnie . Odwołuję się do paragrafu 51, który mówi jasno i wyraźnie:

„§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych) .
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.”

Co na to policja?

– Komenda Miejska Policji w Świnoujściu posiada aktualnie dwa psy służbowe, które przebywają w specjalnych, określonych przepisami kojcach znajdujących się na podwórku budynku – informuje sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. – Naturalnym odruchem psa w przypadku zauważenia innego zwierzęcia lub obcej osoby jest szczekanie. Kojce psów służbowych zostały w tym roku odsunięte od siebie oraz ogrodzone nieprzezroczystym materiałem tak, aby zminimalizować docierające do psów bodźce mogące wywołać szczekanie. Ponadto, przewodnicy psów służbowych zostali poinformowani o problemie, który zgłasza Czytelnik i podejmą stosowne kroki mające na celu zminimalizowanie uciążliwości.

Korzystając z okazji – kontynuuje policjant – chciałbym przekazać wyrazy ubolewania od I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu za niedogodności spowodowane bliskością kojców z psami służbowymi. Aktualnie Komendant Miejski Policji w Świnoujściu czyni starania w zakresie budowy nowego budynku Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, w którym zastosowane zostaną rozwiązania techniczno-budowlane dla psów służbowych niegodzące w spokój publiczny.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl