Szczęście i profesjonalizm sprawiły, że udało się uratować mężczyznę

Szczęście i profesjonalizm sprawiły, że udało się uratować mężczyznę
Jak bardzo ważna dla naszego życia jest obecność odpowiedzialnych ludzi, przekonał się mężczyzna, który doznał zatrzymania akcji serca. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej pomocy udzielonej mu przez – pozornie- przypadkową osobę, 50-latek żyje.

Wszystko wydarzyło się w sobotę 15 lipca 2023 r. na terenie Basenu Północnego. Odbywał się tam piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II w Świnoujściu, w którym uczestniczył ratownik medyczny z Reska, Piotr Bartnicki. To właśnie jego obecność miała ogromne znaczenie dla wydarzeń, które rozegrały się trochę dalej, nie na terenie pikniku.

Około godziny 17. przebywający na jednym z jachtów mężczyzna doznał zatrzymania akcji serca. Liczyły się sekundy, wezwano pogotowie, jednak czas oczekiwania był bardzo cenny. Właśnie wtedy do akcji włączył się Piotr Bartnicki. Doświadczenie ratownika medycznego bardzo szybko kazało ocenić sytuację i przystąpić do natychmiastowej akcji ratunkowej. Przy użyciu własnego defibrylatora udało się przywrócić czynności życiowe 50-letniemu mężczyźnie.

Pan Piotr Bartnicki pokazał, jak należy walczyć o ludzkie życie, wykazał się ogromnym zaangażowaniem i niezłomnością. To sprawiło, że uratowany mężczyzna może mówić o swoim szczęściu i profesjonalizmie przypadkowej osoby, która bez wahania ruszyła z pomocą.

– Zgłoszenie dotyczyło ok. 50-letniego mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia na jednostce pływającej. Tuż obok odbywał się festyn, na którym obecni byli ratownicy z zabezpieczenia medycznego i przedstawiciele różnych służb (m.in. straż pożarna), którzy jako pierwsi dotarli do mężczyzny i udzielili pierwszej pomocy. U pacjenta udało się przywrócić akcję serca. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabezpieczył mężczyznę i przetransportował do szpitala – informuje Paulina Heigel rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl