Szkolny incydent zakończony urazem głowy

Szkolny incydent zakończony urazem głowy
We wtorek w Szkole Podstawowej numer 6, mieszczącej się w budynku B przy ulicy Kościuszki, doszło do incydentu, który spowodował wezwanie karetki pogotowia. Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektor szkoły Sylwię Szostak, zdarzenie miało miejsce w trakcie przerwy na podwórku szkolnym. Uczeń przypadkowo wbiegł na drugiego ucznia, wskutek czego doszło do upadku i jeden z uczniów uderzył się w głowę.

W obliczu takiego wypadku, zgodnie z procedurami obowiązującymi w szkole, niezwłocznie na miejsce wezwano karetkę pogotowia w celu udzielenia niezbędnej pomocy medycznej. Około godziny 11:00 ratownicy medyczni oraz lekarz przybyli do szkoły, gotowi do udzielenia pomocy poszkodowanemu uczniowi.

Rodzice uczniów, zaniepokojeni całą sytuacją, przesłali redakcji portalu iswinoujscie.pl zdjęcia.

W odpowiedzi na nasze zapytanie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przekazała redakcji informacje na temat stanu zdrowia poszkodowanego ucznia. Okazało się, że doznał on urazu głowy. Uraz był na szczęście powierzchowny. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej uczeń pozostał w szkole. Nie było konieczności jego hospitalizacji.

Ważne jest, aby dyrekcja, pracownicy szkoły i rodzice uczniów współpracowali w celu zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego środowiska edukacyjnego.

źródło: www.iswinoujscie.pl