Tajemnica brakującej Błękitnej Flagi w Świnoujskim Porcie Jachtowym

Tajemnica brakującej Błękitnej Flagi w Świnoujskim Porcie Jachtowym
Świnoujski Port Jachtowy na basenie Północnym otrzymał Błękitną Flagę za swoje wysokie standardy ekologiczne i jakość usług. Jednak, choć uroczystość wręczenia odbyła się w sobotę na plaży, do dzisiaj nad mariną nie powiewa błękitna flaga. Zastanawiamy się, co może być powodem takiego opóźnienia i dlaczego flaga nie została jeszcze zawieszona. Jakoś tak cicho o marinie.

Błękitna Flaga to międzynarodowy symbol, przyznawany plażom, marinom i przystaniom, które spełniają wysokie standardy w zakresie ochrony środowiska, jakości wody, bezpieczeństwa i usług. Otrzymanie tego wyróżnienia jest powodem do dumy dla każdego miejsca, które go zdobyło, i jest także ważne z punktu widzenia turystycznego.

Czy Świnoujski Port Jachtowy zasługuje na Błękitną Flagę? Czy port oferuje szeroki zakres usług, warsztaty serwisowe oraz bogatą infrastrukturę dla żeglarzy. Jednak brak zawieszonej flagi budzi pewne pytania.

Po krótkiej rozmowie z pracownikiem okazało się, że mamy wysłać e-mail do dyrektora OSiR w celu zapytania o przyczynę braku zawieszonej flagi. Może istnieje jakiś ważny powód, który umknął uwadze i jest odpowiedzialny za tę opieszałość. Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego Błękitna Flaga nie powiewa nad mariną, szczególnie że uroczystość wręczenia odbyła się już na plaży w sobotę.

Ważne jest podkreślenie, że każda organizacja, która otrzymuje Błękitną Flagę, ma obowiązek utrzymywać wysokie standardy, które zaowocowały przyznaniem tego wyróżnienia. Dotyczy to zarówno wymogów dotyczących ekologii, czystości wody, zarządzania odpadami, bezpieczeństwa plaż i infrastruktury, jak i edukacji ekologicznej i informowania turystów o ochronie środowiska. Błękitna Flagą honorowane są miejsca, które podejmują aktywne działania na rzecz zachowania i ochrony swojego naturalnego otoczenia.

Dlaczego flaga nie została jeszcze zawieszona nad Świnoujskim Portem Jachtowym?

Może być również możliwość, że istnieje jakaś ważna informacja, która nie została jeszcze przekazana opinii publicznej.

Nie możemy zapominać, że Błękitna Flaga ma również duże znaczenie symboliczne. Zawieszenie flagi jest sposobem na podkreślenie zobowiązania danego miejsca do ochrony środowiska i jakości usług. Jest to także zachęta dla turystów i odwiedzających do dbania o środowisko naturalne i aktywnego uczestnictwa w zrównoważonym turystyce.

Błękitna Flaga to wyróżnienie, które nie tylko przyciąga uwagę i zachęca turystów, ale także stanowi dowód na zaangażowanie i troskę o środowisko naturalne.
– Niebieska flaga została przyznana Portowi Jachtowemu im. Jerzego Porębskiego na sezon 2023. Flaga trafiła do nas w ubiegłym tygodniu. Nie chcieliśmy jej wywieszać zanim oficjalnie nie zostanie zaprezentowana na plaży. Od dziś już powiewa na marinie. – tłumaczy Marek Świderski kierownik Portu jachtowego.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl