TALK boi się ciemności

04/17/23

TALK boi się ciemności

Najnowszy utwór „Afraid of the Dark” łączy potężny wokal Kanadyjczyka, ujmujący tekst, perkusję i niezwykle ważne przesłanie miłości oraz uznania dla drugiej osoby. Singiel powstał na samym początku nagrywania debiutanckiego krążka.

– Napisałem „Afraid of the Dark” o mojej niesamowitej babci. Zawieziono ją szpitala, kiedy wyjeżdżałem, aby zacząć pisać mój debiutancki album – wspomina TALK. – Podczas pierwszej sesji myślałem tylko o tym, że mogę już nigdy jej nie zobaczyć, a ta piosenka sama ze mnie wyszła. Chciałem mieć pewność, że wie, jak bardzo ją kocham, zanim będzie za późno. Dedykuję tę piosenkę zarówno jej, jak i wszystkim wspaniałym babciom i dziadkom, którzy mieli ogromny wpływ na nasze życie.

TALK to singer-songwriter pełen pozytywnej energii, koloru i entuzjazmu, wywołujący na twarzy uśmiech każdego, z kim się zetknie. Jego najważniejsza zasada życiowa brzmi: „Pokazuj miłość każdemu, kogo spotkasz, ponieważ nie wiesz, jaka jest jego historia i przez co przeszedł”. Jak dotąd, TALK może pochwalić się 125 mln streamów, platyną w Kanadzie oraz złotem w Szwecji i Norwegii.

Ostatnio TALK wspiął się na szczyt radia Adult Alternative Airplay z przebojem „Run Away To Mars”. Artysta dał także niesamowity występ u Jamesa Cordena.

Pod koniec maja TALK wystąpi na Boston Calling Music Festival, po czym wyruszy w trasę jako support Young the Giant & Milky Chance. Jego napięty harmonogram obejmie kilka sporych festiwali, takich jak Lollapalooza, Life is Beautiful oraz Ohana Festival Eddiego Veddera. Artysta wesprze także Shanię Twain i Imagine Dragons podczas ich letnich i jesiennych koncertów.
Źródło: Universal Music Polska