TALK świętuje premierę „I’m One of the Rest”

Źródło: Universal Music Polska
02/14/24

TALK świętuje premierę „I’m One of the Rest”

W niedzielę na antenie amerykańskiej stacji CBS wyemitowano pierwszy odcinek serialu „Tracker”, nowej produkcji z Justinem Hartleyem („This is Us”) w roli głównej. Produkcję promuje piosenka „I’m One of the Rest” Nicholasa Durochera, znanego bardziej jako TALK.

Pięciokrotnie nominowany do nagrody JUNO – najważniejszego wyróżnienia kanadyjskiego przemysłu muzycznego – muzyk świętuje premierę inaugurując swoją pierwszą solową trasę koncertową po Ameryce Północnej. Ekscentryczny, krzykliwy i kolory artysta ma już spore doświadczenie sceniczne – otwierał występy takich gwiazd jak Imagine Dragons, Shania Twain, The Lumineers czy Young The Giant.

Spektakularna trasa będzie dla fanów okazją do wysłuchania na żywo piosenek z debiutanckiej płyty artysty „Lord of the Flies & Birds & Bees”. W najbliższych tygodniach TALK zagra 35 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Bilety na część z nich są już wyprzedane, więc tam, gdzie było to możliwe, muzyk zdecydował się dołożyć kolejne daty.

TALK stworzył „I’m One of the Rest” z myślą o zwiastunie nowego serialu CBS „Tracker”, w którym Justin Hartley wciela się w rolę Coltera Shawa, zmagającego się z problemami osobistymi samotnego wilka przemierzającego Stany jako łowca nagród i wykorzystującego swoje umiejętności w tropieniu do pomocy zwykłym obywatelom i organom ścigania. Zwiastun wyemitowano podczas tegorocznej gali Grammy, natomiast sam serial zadebiutował na antenie CBS oraz na platformie Paramount+ po niedzielnym Super Bowl.

– Miałem przyjemność współpracować z producentami serialu nad ożywieniem piosenki. To było niezwykle przyjemne doświadczenie i jestem zaszczycony, że mój utwór odegrał tak dużą rolę przy okazji premiery serialu. Dostałem fragmenty scenariusza i wykorzystałem je, a emocje, o których mi opowiadali, do stworzenia utworu bazującego na moich własnych uczuciach – komentuje TALK.

Artysta ma pięć nominacji do JUNO Awards, co czyni go jednym z trójki liderów pod tym względem. „Lord of the Flies & Birds & Bees” nominowano w kategoriach Album roku i Alternatywny album roku, ponadto „A Little Bit Happy” ma szansę na statuetkę za Singiel roku. TALK, który wystąpi na zaplanowanej na 24 marca gali, otrzymał nominacje także w kategoriach Przełom roku i Songwriter roku.

„History”, jedna z piosenek z ubiegłorocznego debiutanckiego albumu muzyka, zwróciła uwagę Eltona Johna, który wyemitował ją w swojej audycji „Rocket Hour” dostępnej w Apple Music. TALK ma na koncie występy na dużych festiwalach – Lollapaloozie (w Chicago i Berlinie), szwajcarskim RADAR Festivalu, Boston Calling, Festival d’été de Québec, Calgary Stampede i kilku innych.

Na krążku „Lord of the Flies & Birds & Bees” znalazł się przebojowy, zainspirowany Meat Loafem, Broadwayem i rockiem z lat 80. i 90. singiel „Run Away to Mars”. Cała płyta zawiera pełne spektrum emocji, zarówno tych dobrych, jak i złych. Na szczęście ostatecznie zwycięża nadzieja.

– Album opowiada o miłości i przyjaźni, które są w stanie przetrwać wszystko. Nigdy nie jest za późno, by podnieść kogoś na duchu – przekonuje TALK.

blank