The Black Keys nagrali po prostu fajną płytę. Oto „Ohio Players”

blank

Źródło: Warner Music Poland
04/08/24

The Black Keys nagrali po prostu fajną płytę. Oto „Ohio Players”

The Black Keys wydali właśnie dwunasty album studyjny, „Ohio Players”. Premierze towarzyszył teledysk do utworu „On The Game”, który duet napisał wspólnie z Noelem Gallagherem. Klip idealnie podkreśla zabawny charakter płyty i stanowi powrót uwielbianego przez fanów Derricka Tuggle’a, doskonale znanego z teledysku do „Lonely Boy” z 2011 roku.

– Kiedy tylko cofają tę swoją retro-rockową machinę do Memphis lat 60., środkowego Zachodu lat 70. czy Manchesteru i Los Angeles lat 90. , wychodzi z tego idealnie wyważony DJ-ski set – napisał recenzent „Rolling Stone’a”. – „Ohio Players” to brzmienie odmłodzonego zespołu – zawyrokował natomiast krytyk „Mojo”.

„Ohio Players” różni się od poprzednich wydawnictw duetu przywołując zupełnie nowe wpływy, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego, dobrze znanego brzmienia, z którego The Black Keys zasłynęli. Kładąc nacisk na współpracę, Dan Auerbach i Patrick Carney do pracy nad płytą zaprosili Becka, Noela Gallaghera, Dana „The Automator” Nakamurę, Grega Kurstina, Juicy J, Lil Noida i innych.

– Pomyśleliśmy, żeby zadzwonić do naszych przyjaciół, by pomogli nam tworzyć muzykę – wspomina Carney.

– Bez względu na to, z kim pracujemy, nigdy nie czujemy, że rezygnujemy z tego, kim jesteśmy – dodaje Auerbach. – Moim zdaniem to raczej dodawanie pewnych smaków.  Po prostu rozszerzyliśmy tę paletę o ludzi, z którymi chcieliśmy pracować. Wspieraliśmy ich i ich pomysły, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby muzyka rozkwitała. Ale kiedy przyszedł czas na ukończenie albumu, zostaliśmy tylko Pat i ja.

– Ta płyta miała być po prostu dobrą zabawą – mówi Carney. – Czymś, czego większość zespołów po 20 latach kariery nie robi, czyli przystępną, luźną płytę, która jest po prostu fajna.

The Black Keys

Założony w Akron w stanie Ohio w 2001 roku zespół The Black Keys tworzą wokalista/gitarzysta Dan Auerbach i perkusista Patrick Carney. W ubiegłym roku duet otrzymał dwie nominacje do nagrody Grammy za swój jedenasty album studyjny „Dropout Boogie”. Duet uważany jest za jeden z najlepszych zespołów rock’n’rollowych na świecie. Szlifowali talent, grając w małych klubach, dochodząc sukcesywnie do wyprzedanych tras koncertowych. Dotychczas grupa wydała 11 studyjnych albumów: „The Big Come Up” (2002), „Thickfreakness” (2003), „Rubber Factory” (2004), „Magic Potion” (2006), „Attack & Release” (2008), „Brothers” (2010), „El Camino” (2011), „Turn Blue” (2014), „Let’s Rock” (2019), „Delta Kream” (2021) i „Dropout Boogie” (2022). Zespół zdobył dotąd sześć nagród Grammy i BRIT oraz występował na festiwalach w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Meksyku, Australii i Europie.