„The Lockdown Sessions” Rogera Waters na CD i LP już w czerwcu

04/24/23

„The Lockdown Sessions” Rogera Waters na CD i LP już w czerwcu

Premiera nagranego na przełomie 2020 i 2021 roku albumu odbędzie się 2 czerwca.

Posłuchaj „The Lockdown Sessions” w digitalu: 

To zbiór 6 utworów, które zostały zarejestrowane podczas pandemii w tym singla „Comfortably Numb 2022” nagranego podczas amerykańskiej trasy koncertowej „This Is Not A Drill”. Materiał wyprodukowany jest przez Rogera Watersa oraz Gusa Seyfferta, a towarzyszyli im Joey Waronker, Dave Kilminster, Jonathan Wilson, Jon Carin, Jess Wolfe, Holly Laessig, Bo Koster oraz Ian Ritchie.

Zamów „The Lockdown Sessions” w preorderze:

Warto wspomnieć, że pięć utworów pochodzi z czasów Watersa w legendarnym zespole Pink Floyd oraz jego późniejszej solowej kariery. „Mother” oraz „Vera” wydane były na albumie „The Wall”, a „Two Suns In The Sunset” oraz „The Gunner’s Dream” znalazły się na ostatnim krążku nagranym z Pink Floyd – „The Final Cut”. Natomiast „The Bravery of Being Out Of Range” to kompozycja pochodząca z jego solowej płyty „Amused To Death”. Szósty, ostatni utwór to nowa wersja “Comfortably Numb”.

„Nasza trasa koncertowa ‘Us + Them’ trwała 3 lata, a każde show kończyło się kawałkiem ‘Comfortably Numb’. Przedostatnią piosenką zazwyczaj była ‘Mother’, nie pamiętam dlaczego zaczęliśmy grać inne utwory… Po zakończeniu trasy zastanawiałem się, czy przypadkiem wszystkie te piosenki nie stworzyłyby interesującego albumu – ‘The Encores’. Tak, to był dobry pomysł! Później wszystkich nas zaskoczył Covid, pamiętam że to był piątek 13 marca 2020 roku. Lockdown! To tyle, jeśli chodzi o projekt ‘The Encores’… Na końcu tracklisty wstawiliśmy ‘Comfortably Numb’, jako swego rodzaju zwieńczenie całego projektu”.

Tracklista CD:

1. Mother

2. Two Suns In the Sunset

3. Vera

4. The Gunner’s Dream

5. The Bravery of Being Out of Range

6. Comfortably Numb 2022

Tracklista LP:

Strona A

1. Mother

2. Two Suns In The Sunset

3. Vera

Strona B

1. The Gunner’s Dream

2. The Bravery Of Being Out Of Range

3. Comfortably Numb 2022
Źródło: Sony Music Poland