Toyota Financial Services wspiera mobilność

Toyota Bank Polska oraz Toyota Leasing Polska, działające w strukturze Toyota Financial Services (TFS), w przeciągu ostatnich 3 lat podwoiły swój biznes. Spółki w dalszym ciągu będą rozwijać nowoczesne produkty finansowe pozwalające na zakup czy też najem samochodów. Dodatkowo jednak skupią się na wsparciu globalnego projektu Toyoty, czyli tzw. „Mobility”. Dlatego też oprócz leasingu, kredytów, czy wynajmu aut, planują wdrażanie innowacyjnych narzędzi pomagających w przemieszczaniu się klientów. Połączenie nowatorskich usług z produktami bankowości elektronicznej Toyota Bank, pozwoli zaoferować niezwykle wygodne dla klientów rozwiązania, z których pomocy będą mogli korzystać na co dzień.

Toyota Financial Services (TFS) – finansowe „ramię” w Grupie Toyota, zostało powołane do wspierania działań służących sprzedaży samochodów w wielu krajach, w tym również w Polsce. Na skutek globalnej transformacji całego koncernu cała Grupa Toyoty, oprócz produkowania samochodów, chce być marką zapewniającą szeroko rozumianą mobilność swoim klientom. Dlatego już teraz, wszystkie spółki Toyoty przywiązują dużą wagę do pojazdów przyszłości oraz ich finansowania. Chodzi zarówno o nowoczesne pojazdy osobowe, jak również w pełni autonomiczne oraz całkowicie konfigurowalne pod określone potrzeby danego klienta firmowego.

– W niektórych krajach pracujemy nad aplikacjami, dzięki którym będzie można dodatkowo płacić za wiele różnych rzeczy związanych z mobilnością, takich jak przejazdy taxi, wynajęcie hulajnogi bądź roweru, zakup biletów komunikacji miejskiej czy też dokonywanie płatności za parking miejski. Już w niedalekiej przyszłości postaramy się wprowadzić takie usługi także w Polsce i zintegrować z naszą aplikacją mobilną Tankuj Korzyści tak, aby nasi Klienci mieli dostęp do wszelakich aspektów mobilności, za pomocą jednego rozbudowanego narzędzia. Jest to kierunek, w którym Toyota Financial Services będzie podążać w najbliższej przyszłości – mówi Bogdan Grzybowski, Prezes Zarządu Toyota Bank Polska.

Prawdopodobnie samochody w dalszym ciągu będą najpopularniejszym środkiem przemieszczania się. Dlatego też TFS dalej będzie rozwijać swoją ofertę leasingu, kredytów, a także wynajmu długo- oraz krótkoterminowego. Dodatkowo, firma analizuje możliwości jakie oferuje rynek tzw. carsharing. Z racji na swoją misję, Toyota Bank i Toyota Leasing, skupią się w najbliższej przyszłości na ułatwianiu klientom korzystania z pojazdów Toyoty oraz zaoferowaniu wygodnych usług dodatkowych związanych z mobilnością.

– Za chwilę wdrażamy w Toyota Bank możliwość płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Będzie to pierwszy projekt, który otworzy nam drzwi do dalszych prac nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami. Niebawem pójdziemy o krok dalej i zaoferujemy Klientom zintegrowaną platformę, dzięki której użytkownicy będą mogli korzystać z szerokiego spektrum usług związanych z mobilnością. Zarówno dla nas jak i dla naszych Klientów, będzie to przejście na wyższy poziom mobilnej bankowości – mówi Bogdan Grzybowski.

Wzorując się na projektach Toyoty rozpoczętych na wysoko rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej, TFS w Polsce planuje rozpocząć prace związane z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych bazujących na telemetrii. Wysokość składki, jaką płacił będzie użytkownik auta, uzależniona będzie od jego stylu jazdy. Tzn. im ekonomiczniej będzie się on poruszał, tym cena za ubezpieczenie jego pojazdu będzie niższa. Na przykład wówczas, gdy kierowca będzie poruszał się hybrydą Toyoty w trybie „EV”, ten czas jazdy będzie premiowany, przez co będzie miał wpływ na wysokość składki za ubezpieczenie. TFS rozważa, aby w ten sposób wynagradzać kierowców za ekologiczną i bezpieczną jazdę.

– Zależy nam, aby oferować klientom dodatkowe benefity. Produkty na bazie telemetrii są coraz bliższe realizacji, także na naszym rodzimym rynku. Musimy jednak jeszcze chwilę poczekać na zmianę mentalności klientów w naszym kraju. Aby to zrobić, musimy im pokazać wymierne korzyści. Jeśli tylko Polacy, tak jak nasi zachodni sąsiedzi, bardziej otworzą się na tego typu technologię i będą chętni do udostępniania nam swojego stylu jazdy, to myślę, że już pierwsze produkty na bazie telemetrii jesteśmy w stanie zaoferować w przeciągu 18 miesięcy. Takie rozwiązania mogą poprawić zarówno kwestie związane z bezpieczeństwem, jak i ekologią, ale mogą też okazać się bardzo opłacalne dla Klientów – mówi Bogdan Grzybowski.

Kolejnym nowatorskim projektem, którego realizacja rozpoczęła się już w Japonii, jest „Toyota Woven City” – w pełni połączony ekosystem zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który zostanie zbudowany u podnóża góry Fuji w Japonii. To „żywe laboratorium” obejmie „pełnoetatowych” mieszkańców i badaczy, którzy będą testować i rozwijać technologie, takie jak autonomia, robotyka, mobilność osobista i inteligentne domy, w środowisku rzeczywistym.

Finansowanie samochodów
Na skutek zmian w przepisach leasingowych, które miały miejsce w 2019 roku, Toyota Financial Services zauważa powrót pewnej liczby klientów do finansowania aut w kredycie. Duże i średnie firmy nadal chętniej korzystają z leasingu, natomiast jeśli chodzi o małych i mikro przedsiębiorców, to TFS odnotowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży kredytów konsumenckich oraz firmowych opartych na tzw. wysokiej wartości wykupu.

Finansowanie z ratą balonową TCM (Trade Cycle Management – czyli cykliczna wymiana samochodów) to gama produktów, które Toyota Financial Services nadal zamierza systematycznie rozwijać we współpracy z Toyota Motor Poland poprzez program Toyota Fleet Management Solution.

– Już pod koniec 2020 roku wprowadzimy zupełnie nowy i unikatowy na światową skalę system informatyczny zarówno dla Klientów, jak i naszych Dealerów, będzie on zintegrowany z wieloma systemami Toyoty oraz systemami zarządzania stacjami dealerskimi. Dzięki temu zaoferujemy naszym klientom niezwykle wygodne narzędzie do zarządzania swoimi kontraktami, a proces związany z zawarciem umowy skróci się. Dzięki zacieśnieniu współpracy z Toyota Motor Poland, Lexus Polska oraz Dealerami jestem przekonany, że nasza oferta produktowa oraz serwis jaki będziemy mogli dostarczyć spowodują znaczący wzrost udziału finansowania TFS w sieci Dealerskiej Toyoty oraz Lexusa w 2020 roku – Bogdan Grzybowski, Prezes Zarządu Toyota Bank Polska.

Artur Niewrzędowski
Partner Zarządzający

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl