Tradycji stało się zadość. Na zakończenie festiwalu Famowiczów odwiedziła Policja

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.08.2020, 08:29:42] • Świnoujście

Tradycji stało się zadość. Na zakończenie festiwalu Famowiczów odwiedziła Policja

fot. iswinoujscie.pl

Gdy ok. godziny 23.00 obok baru „Hamaki” zamigotały niebieskie światła radiowozów, jeden ze starszych famowiczów komentował „tradycji stało się zadość!”. I dodawał, że nie pamięta famy by choć raz służby porządkowe nie pojawiły się na którejś imprez festiwalu. Niegdyś jednak powodem takich wizyt były nieprawomyślne lub wręcz wywrotowe działania artystyczne. Tym razem policjanci przybyli zaalarmowani o niezgodnym z obecnymi normami sanitarnymi zachowaniu młodzieży.

Pod barem zjawiły się poważne siły. Trzy radiowozy na sygnałach. Uczestnicy pożegnalnej imprezy Famy zostali wezwani do rozluźnienia zgromadzenia. Jednocześnie, dowódca patrolu zaprosił na rozmowę właściciela „Hamaków”. Policjant poprosił o wyjaśnienie sytuacji w której dziesiątki osób stłoczyły się na niewielkiej powierzchni chodnika przed „Hamakami”. Pozostali, którzy nie mieścili się po prawej stronie ulicy okupowali chodnik po drugiej stronie jezdni.

Tradycji stało się zadość. Na zakończenie festiwalu Famowiczów odwiedziła Policja

fot. iswinoujscie.pl

Od szefa baru policjanci usłyszeli wyjaśnienia o wyjątkowym charakterze imprezy i zapewnienie, że taka „ścisła” integracja gości to kwestia krótkiego czasu. Mimo to policjanci, raz jeszcze wezwali do zachowania dystansu. Po kilku chwilach, przed barem było już znacznie luźniej. Około dwudziestu osób pozostało jednak w bliskim kontakcie jeszcze przez kolejne pół godziny. Powodem był muzyczny dodatek do pożegnalnego wieczoru Famy. Tym razem wystąpił Bajzel – świnoujski muzyk wraz ze swoim zespołem. Grupa wykonała kilka wdzięcznych coverów oraz utwory autorski. W nowoczesnym aranżu i mocnym bicie zabrzmiał nawet evergreen Ireny Santor pt „Już nie ma dzikich plaż”.

Publiczność nie tylko słuchała ale także śpiewała i tańczyła w rytm piosenek grupy. I, przez moment było tu zupełnie jak w klubach festiwalowych Famy sprzed lat.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl