Tragedia na plaży w Świnoujściu: 13-latek walczy o życie! Potrzebna pomoc!

Tragedia na plaży w Świnoujściu: 13-latek walczy o życie! Potrzebna pomoc!
Opis zrzutki. To był zwykły poniedziałkowy dzień podczas wakacyjnej przerwy od szkoły. Kubuś tego dnia miał pojechać z rodzicami do Szczecina do kina i na zakupy do sklepu budowlanego po rzeczy potrzebne do remontu swojego pokoju. Jednak jak to w poniedziałkowy, leniwy dzień czas ucieka jak przez palce i wyjazd został przełożony, a Kuba zdecydował się pojechać do swojego kolegi, który pracuje w punkcie gastronomicznym na plaży.

Pogoda piękna, delikatny wiatr, szum fal w tle. Nic nie zapowiadało tragedii, która miała się zaraz wydarzyć. Kuba siedział i rozmawiał z kolegą, kiedy nagle poczuł ogromny, przeszywający ból. Na jego ciało wylała się rozgrzana frytura i chłopiec odruchowo wbiegł z wrzaskiem do morza. Chwilę później, w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie. W tym momencie, kiedy piszemy ten tekst, Kuba walczy o życie, a każdy telefon od jego mamy odbieramy z duszą na ramieniu. Jedyne, co jest obecnie pewne, to fakt, że ma poparzenia ponad 30% ciała – części głowy, klatki piersiowej i pleców. Oparzenia są bardzo ciężkie – 3 i 4 stopnia!

Wiemy, że Kuba jest młodym, silnym i kochanym chłopcem – tak, to jeszcze dziecko – ma zaledwie 13 lat. Zdajemy sobie też sprawę, że jak opuści szpitalny oddział, to będzie potrzebować długiej i intensywnej rehabilitacji. Do tego dochodzą ogromne koszty związane z codziennym, specjalistycznym leczeniem – maści, leki itp. – to kolejny, ogromny miesięczny koszt. Dlatego Kuba potrzebuje Twojego wsparcia!

Taka tragedia mogła spotkać każdego z nas i przytrafić się w każdej rodzinie, bo przecież mogły być tam nasze dzieci…

Życie Kuby już nigdy nie będzie takie, jak przed tym tragicznym wypadkiem. Wyobraźmy to sobie i pomóżmy zminimalizować cierpienie Kuby i dać mu szansę na powrót do nowej, niezwykle trudnej rzeczywistości.

Dlatego apelujemy o otwarcie Waszych serc i pomoc, która umożliwi Kubie walkę o zdrowie! Możesz wesprzeć Kubę, przekazując darowiznę poprzez zrzutkę, która została specjalnie dla niego utworzona. Każda forma wsparcia będzie miała ogromne znaczenie dla Kubusia i jego rodziny.

Link do zrzutki: zrzutka.pl/jm2eyp

Wszystkie gesty dobroci i wsparcie pozwolą Kubie zwiększyć szanse na powrót do normalnego życia i przywrócenie nadziei w sercu tej młodej osoby.


źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl