Tragiczny wypadek na obwodnicy Dargobądza. Przewróciła się cysterna z amoniakiem, nie żyje mężczyzna

Tragiczny wypadek na obwodnicy Dargobądza. Przewróciła się cysterna z amoniakiem, nie żyje mężczyzna
Na obwodnicy Dargobądza doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Cysterna z amoniakiem zderzyła się z samochodem dostawczym. Kierujący dostawczakiem mężczyzna nie żyje. Sprawca wypadku, kierowca cysterny prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała nas kamieńska policja miał 2 promile!

Do wypadku doszło w piątek, 9 września po godzinie 22:00.
Tragiczny wypadek na obwodnicy Dargobądza. Przewróciła się cysterna z amoniakiem, nie żyje mężczyzna [1]

Kierujący cysterną jechał w kierunku Świnoujścia uderzył czołowo w samochód dostawczy marki mercedes i zepchnął go do rowu. Kabina kierowcy została całkowicie zmiażdżona. Mężczyzny w wieku około 50 – lat nie udało się niestety uratować. Jak przekazali nam świadkowie tego wypadku kierowca na łuku wjazdu na obwodnicę Dargobądza od strony Wolina zjechał na lewą stronę i czołowo zderzył się z mniejszym samochodem dostawczym. Strażacy musieli wydostać zakleszczonego w pojeździe mężczyznę przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Sprawca zdarzenia został przez policjantów zakuty w kajdanki bo jechał cysterną na podwójnym gazie mając aż 2 promile alkoholu.
Tragiczny wypadek na obwodnicy Dargobądza. Przewróciła się cysterna z amoniakiem, nie żyje mężczyzna [2]

Na miejscu interweniowali strażacy z PSP Międzyzdroje – 2 zastępy, OSP Międzyzdroje, JRG – Kamień Pomorski, OSP Wolin i OSP Dargobądz. Do Dargobądza przyjechała także specjalna grupa chemiczna strażaków z Gorzowa Wielkopolskiego, oraz grupa techniczna z Koszalina i Stargardu.Tragiczny wypadek na obwodnicy Dargobądza. Przewróciła się cysterna z amoniakiem, nie żyje mężczyzna [3]

– Strażacy wyciągnęli mężczyznę zakleszczonego w pojeździe, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i powstały wyciek i uprzątnęli drogę – poinformowała straż pożarna w Kamieniu Pomorskim.

Konieczne było także wezwanie dźwigu, który podniósł pojazd z jezdni.
Tragiczny wypadek na obwodnicy Dargobądza. Przewróciła się cysterna z amoniakiem, nie żyje mężczyzna [4]

Na miejsce wypadku przyjechała także policja oraz pogotowie ratunkowe.

– Wczoraj około godziny 22:35 w miejscowości Dargobądz doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego w skutek którego śmierć poniosła jedna osoba. Kierujący ciężarówką marki Scania jechał w kierunku Świnoujścia i na zwężeniu drogi podczas wymijania się z pojazdem marki Mann uderzył lewą częścią ciężarówki w tylną lewą krawędź naczepy wymijanego pojazdu, w następstwie tego uderzył w prawidłowo jadący samochód marki mercedes wracając się z nim i przygniatając go do rowu. W związku z przewożonym przez sprawcę zdarzenia ładunkiem amoniaku nie było możliwości natychmiastowego podniesienia ciężarówki. Kierowca mercedesa zmarł na miejscu. Po przebadaniu sprawcy zdarzenia na stan trzeźwości okazało się, że miał on 2 promile w wydychanym powietrzu. 53 – letni mężczyzna został zatrzymany w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości w skutek czego doprowadził do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Czynności na miejscu trwały do godzin rannych w tym momencie droga jest przejezdna – poinformowała oficer prasowa KPP w Kamieniu Pomorskim, sierż. Katarzyna Jasion.Tragiczny wypadek na obwodnicy Dargobądza. Przewróciła się cysterna z amoniakiem, nie żyje mężczyzna [5]

źródło: www.iswinoujscie.pl