Trio z Lublina – Ikarus Feel prezentuje „Mayday”

Źródło: Warner Music Poland
03/15/24

Trio z Lublina – Ikarus Feel prezentuje „Mayday”

Ikarus Feel wydaje „Mayday” swój pierwszy singiel w Warner Music Poland. To również krok zespołu w kierunku indie-popowego brzmienia, łączącego wyraziste teksty z chwytliwymi melodiami. 

„Mayday” to odważna propozycja w dzisiejszym mainstreamie, powiew autentyczności której jakże teraz brakuje. Szybki indie-popowy numer w klimacie „dark disco” z nieoczywistym tekstem, który porywa tłumy na koncertach, zostaje przeniesiony na nagranie studyjne
— mówią artyści.

Ikarus Feel to zespół z Lublina, składający się z Daniela Gorala (wokal), Czarka Dziadosza (perkusja) i Bartłomieja Cioczka (gitara), działa na polskiej scenie muzycznej od 2019 roku. Chłopaki od początku pracują z Arkiem Kopera z Black kiss records który pracuje z Dawidem Podsiadło, Daria Zawialow i innymi artystami… Ich wcześniejsze dokonania, w tym 6 singli i debiutancki album, zyskały uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności, z ponad 777 tysiącami wyświetleń na YouTube i 828 tysiącami odtworzeń na Spotify. Wystąpili na festiwalu JAROCIN w 2021 roku, gdzie zdobyli nagrodę publiczności. Zespół eksploruje różne gatunki rocka, takie jak rock, rock alternatywny i indie rock.

„Mayday” zapowiada drugi album zespołu, który obiecuje być jeszcze bardziej ekscytujący i przełomowy niż poprzednie dokonania. Zespół Ikarus Feel kontynuuje swoją misję eksplorowania granic rockowej muzyki, nie unikając trudnych tematów i wciąż zachowując dziecięcą szczerość, która stała się ich znakiem rozpoznawczym.