Truskawkowy sen Dagny

Źródło: Universal Music Polska
04/15/24

Truskawkowy sen Dagny

Będąca tuż po zakończeniu wiosennej trasy koncertowej Dagny udostępniła nowy singiel „Strawberry Dream”. To ostatnia zapowiedź nadchodzącego, złożonego z ośmiu utworów albumu „ELLE”, na którym oprócz tej piosenki znajdą się m.in. „Heartbreak In The Making”, „Same Again (For Love)” i „Ray-Bans”.

Powtórzenie sukcesu docenionego przez krytykę debiutanckiego krążka „Strangers / Lovers” nie będzie proste, ale Dagny nigdy nie brakowało odwagi. Na „ELLE” artystka przetwarza swoje emocje, zachowując jednocześnie swobodę twórczą. Wydawnictwo będzie pierwszym z zapowiadanej trylogii mini albumów, ukazujących różne aspekty unikatowych cech osobowości Dagny.

Tytułowa „ELLE” jest beznadziejną romantyczką, której wrażliwe oblicze uwydatnia się w piosenkach umieszczonych na płycie. Materiał pokazuje drogę bohaterki, jej emocje i refleksje na temat zakochiwania się i przemijania tego uczucia, a także wyciągane przy tej okazji wnioski. „Strawberry Fields” powala poczuć namiastkę tego, co fani usłyszą na „ELLE”.

– Gdybyśmy byli w komedii romantycznej, „Strawberry Dream” byłoby ścieżką dźwiękową sceny, w której główna bohaterka zdaje sobie sprawę z tego, że „ta jedyna osoba” cały czas była tuż pod nosem i teraz czas wreszcie zacząć działać. Trochę jak Bridget Jones i jej Mark. Mówi się, że 70% ludzi spotkało miłość swojego życia przed skończeniem 21 lat. To oszałamiające dane, ale w sumie kto to wie? – zastanawia się Dagny, zdradzając, że tytuł piosenki pochodzi od nazwy jednego z jej ulubionych cukierków, czyli właśnie strawberry dream.

W nagraniu „ELLE” Dagny wspierali Nick Hahn (Rita Ora, Sigrid), Mozella (Miley Cyrus, Rihanna), Oliver Lundström (Carly Rae Jepsen), Maria Hazell (Mabel, ALMA) i Rat City. Owocem ich pracy jest złożony z ośmiu utworów, zróżnicowany, szczery, dynamiczny i angażujący emocjonalnie projekt. Począwszy od głęboko intymnych i wrażliwych momentów, aż po potężne, kipiące emocjami popowe piosenki, które sprawią, że słuchacze będą zdzierać gardła, Dagny dostarczyła kuszącą migawkę swoich popowych mocy. Warto zaznaczyć, że „ELLE” to dopiero początek.

Dagny Norvoll Sandvik to niepowstrzymana popowa siła. Artystka ma na swoim koncie ponad miliard streamów, siedem nominacji do Spellemannprisen, czyli norweskiego odpowiednika Grammy, a także współpracę z takimi gwiazdami jak Katy Perry, Ashnikko i Julie Bergan. Dagny łączyła ponadto siły z The Wombats, Stevem Aokim, Kygo, Astrid S czy Crystal Fighters.

Jej debiutancki album „Strangers / Lovers” ukazał się w październiku 2020 r. i przyniósł przebojowi singiel „Somebody”, który na samym Spotify zgromadził ponad 96 mln streamów. Wydawnictwo doceniły m.in. „The Guardian” („synthpopowa eksplozja”), „The Independent” („olśniewający pop”), BBC Music („jeden z najlepszych debiutów roku”) czy „The Metro”, które przyznało krążkowi tytuł albumu tygodnia.

blank