Trzeci drop kolorowych winyli Britney Spears

05/25/23

Trzeci drop kolorowych winyli Britney Spears

Na fanów światowej ikony muzyki pop czeka już cała jej dyskografia na kolorowych winylach. W dniu dzisiejszym premiera trzeciego i ostatniego dropu jej dyskografii.

Zamów tutaj:

Siódmy z kolei album „Femme Fatale” na marmurowym szarym winylu.

W 2011 roku ukazał się jej siódmy studyjny album, który był ostatnim wydanym przez Jive Records przed przejściem do RCA Records. Cały album miał być pełen tanecznych kompozycji z gatunku dance-pop, electropop, EDM oraz dubstep. Britney rozpoczęła nagrywanie tego materiału podczas drugiej części trasy koncertowej w 2009 roku, kiedy promowała płytę „Circus”. Ponownie nawiązała współpracę z Maxem Martinem, który był odpowiedzialny za jej wcześniejsze hity.

Tracklista:

Strona A

1. Till the World Ends

2. Hold It Against Me

3. Inside Out

4. I Wanna Go

5. How I Roll

6. (Drop Dead) Beautiful (feat. Sabi)

Strona B

1. Seal It with a Kiss

2. Big Fat Bass (feat. will.i.am)

3. Trouble for Me

4. Trip to Your Heart

5. Gasoline

6. Criminal

Ósmy studyjny krążek „Britney Jean” na marmurowym niebieskim winylu.

Oryginalnie wydany w 2013 roku krążek promował singiel „Wok Bitch”. Artystka wielokrotnie podkreślała, że jest to jej najbardziej personalny materiał, dlatego zdecydowała się zatytułować go swoim pierwszym i drugim imieniem. Była współtwórczynią każdej piosenki z albumu, przy czym współpracowała z takimi artystami jak Sia oraz will.i.am. Do nagrania duetu zaprosiła również swoją młodszą siostrę, Jamie Lynn i tak powstał utwór „Chillin’ With You”.

Tracklista:

Strona A

1. Alien

2. Work Bitch

3. Perfume

4. It Should Be Easy (feat. will.i.am)

5. Tik Tik Boom (feat. T.I.)

6. Body Ache

7. Til It’s Gone

Strona B

1. Passenger

2. Chillin’ With You (feat. Jamie Lynn)

3. Don’t Cry

4. Brightest Morning Star

5. Hold On Tight

6. Now That I Found You

7. Perfume (The Dreaming Mix)

Pierwszy kompilacyjny album Britney z jej największymi hitami na podwójnym winylu w kolorze kremowym.

Wydany w 2004 roku album zawierał trzy nowe utwory: cover piosenki Bobbyego Browna „My Prerogative”, „Do Somethin’” oraz „I’ve Just Begun (Having My Fun)”. Dodatkowo znalazły się na nim remixy i singlowe wersje piosenek.

Tracklista:

LP 1

Strona A

1. My Prerogative

2. Toxic

3. I’m a Slave 4 U

4. Oops!… I Did It Again

5. Me Agains the Music (feat. Madonna)

6. Stronger

Strona B

1. Everytime

2. …Baby One More Time

3. (You Drive Me) Crazy (The Stop Remix!)

4. Boys (Co-Ed Remix) (feat. Pharrell Williams)

5. Sometimes

6. Overprotected (Darkchild Remix Edit)

LP 2

Strona A

1. Lucky

2. Outrageous

3. I’m Not a Girl, Not Yet a Woman

4. (I’ve Just Begun) Having My Fun

5. Do Somethin’

6. Toxic (Armand Van Helden Remix – Edit)

Strona B

1. Everytime (Hi-Bias Radio Remix)

2. Breathe On Me (Jacques Lu Cont Mix)

3. Outrageous (Junkie XL’s Dancehall Mix)

4. Chris Cox Megamix

Wszystkie albumy reprezentują wstrząsającą zmianę w muzyce pop za którą odpowiedzialna jest Britney Spears, od końca zeszłego tysiąclecia do początków bieżącego. Nowoczesna popowa muzyka, jaką nagrywała Britney i stale ewoluujący styl muzyczny uczyniły z niej niezaprzeczalną ikonę kultury, której każdy krok ma wpływ na pokolenia. Każda z jej płyt znalazła się w pierwszej piątce amerykańskiej listy Billboard 200, sześć z nich osiągnęło pierwsze miejsce i uzyskały ponad 34-krotną platynę od Recording Industry Association of America. Pochodzi z nich łącznie 20 singli, które dotarły do Top 40 listy Billboard Hot 100.

Artystka zdobyła popularność jako uczestniczka Klubu Myszki Miki, gdzie występowała obok Christiny Aguilery, Justina Timberlake’a, JC Chaseza i Ryana Goslinga. Jej debiutancki album „…Baby One More Time” zapoczątkował falę tanecznych, popowych piosenek idealnie wpasowujących się w kultowy w tamtych czasach program MTV TRL. W 2020 roku amerykański magazyn Rolling Stone przyznał jej tytuł najlepszego debiutanckiego singla wszechczasów. „To jeden z tych popowych manifestów, które zaprezentowały totalnie nowy dźwięk i nową erę w muzyce” napisał w swoim artykule zatytułowanym „Ta dziewczyna zmieniła muzykę pop na zawsze” Rob Sheffield.

O Britney Spears: amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, aktorka, multiplatynowa, nagrodzona Grammy ikona muzyki pop. Jest jedną z najpopularniejszych muzyków na świecie, której albumy sprzedały się w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedała ponad 70 milionów płyt, singli i pojedynczych utworów. Urodziła się w Mississippi, dorastała w Luizjanie, skąd jako nastolatka wyruszyła aby podbić muzyczny świat. Jej pierwszy singiel „…Baby One More Time” okazał się niesamowitym międzynarodowym sukcesem, który pobił wiele muzycznych rekordów i sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy. W USA pokrył się 14-krotną platyną.

Jej trwająca ponad 20 lat kariera muzyczna zapewniła jej statuetki Billboard Music Awards, Billboard Millennium Award, American Music Awards, MTV Video Music Awards oraz wiele innych. Do dnia dzisiejszego Britney Spears ma na swoim koncie sześć albumów, które były numerami jeden w Stanach Zjednoczonych. Księżniczka popu była nominowana siedem razy do Grammy Awards, zdobywając statuetkę w kategorii Best Dance Recording w 2005 roku.

Nie tylko jej muzyka trafiła do milionów fanów na całym świecie, przede wszystkim stała się ikoną środowiska LGBTQ+, otrzymując Vanguard Award na ceremonii GLAAD Awards w 2018 roku. Po zakończeniu rezydentury „Britney: Piece of Me” w Planet Hollywood Resort & Casino w Las Vegas w grudniu 2017 roku, wyruszyła w światową trasę koncertową latem 2018 roku. Britney Spears tworzy i promuje również od 15 lat swoje perfumy, które dostępne są już w ponad 85 krajach na całym świecie.
Źródło: Sony Music Poland