Trzej muzycy klasyczni jadą rowerami dookoła Polski

Trzej muzycy klasyczni jadą rowerami dookoła Polski
Trzej muzycy klasyczni, podczas wyprawy rowerowej dookoła Polski pokonają około 3000 kilometrów. Od wielu już lat są artystami, realizującymi się jako: Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent, śpiewak, pedagog akademicki, Wiktor Rakowski – puzonista orkiestry operowej i Marcin Miro Mirowski – kompozytor, dyrygent. Do Przemyśla przyjechali 7 lipca z Warszawy pociągiem, na dworzec PKP w Przemyślu o 15:00, skąd wyruszyli rowerami dookoła Polski. W dniach 7-11 lipca zakończyli pierwszy etap wyprawy tj. wschodni (Przemyśl-Wiżajny). Obecnie kontynuują etap północny rajdu rowerowego (Wiżajny-Świnoujście).

Akcja jest zainicjowana przez Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, promotora aktywnego stylu życia oraz niesienia pomocy, przez nagłaśnianie akcji charytatywnych.

Wyprawa rozpoczęła się 7 lipca w Przemyślu i zakłada ukończenie trasy na początku sierpnia z metą także w Przemyślu lub na zakończenie wyprawy z dotarciem także do Lwowa, jeśli sytuacja w Ukrainie na to pozwoli. Długość trasy wynosi około 3000 kilometrów, a średnia długość odcinka na dobę to około 170 kilometrów.
Trzej muzycy klasyczni jadą rowerami dookoła Polski [1]

PLAN WYPRAWY
Trasę wyprawy podzielono na cztery etapy: wschodni: Przemyśl – Wiżajny, północy: Wiżajny – Świnoujście, zachodni: Świnoujście – Kłodzko i południowy: Kłodzko – Przemyśl lub Lwów.

GŁÓWNE CELE WYPRAWY TO SZEROKO POJĘTA POMOC
Etap wschodni
– zbiórka pieniężna dla Małgosi Tomczak na kolejną, niezbędną operację wydłużenia nogi. Koszt takiej operacji to ponad 600 tysięcy złotych. Link do zbiórki dla Małgosi oraz link do szczegółowej informacji o operacji podajemy poniżej:
www.siepomaga.pl/gosia-tomczak
www.facebook.com/groups/wydluzamynogeMalgosi/?ref=share

Etap północny, zachodni i południowy
– pomoc rzeczowa w postaci zbiórki instrumentów i akcesoriów muzycznych dla zbombardowanej przez Rosję, Szkoły Muzycznej w Makarowie (Makariv) w Obwodzie Kijowskim. Współpracować będziemy w tym działaniu z Dominikanami z Fastowa, Centrum św. Marcina de Porres https://sanmartin.center/pl/strona-glowna/ i Fundacją Charytatywni https://fundacjacharytatywni.pl/
Oczywiście także, jeśli ktoś zechce wesprzeć szkołę finansowo, a także inne cele statutowe Fundacji lub Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie będzie taka możliwość poprzez publiczną zbiórkę prowadzoną podczas naszej wyprawy.Trzej muzycy klasyczni jadą rowerami dookoła Polski [2]

Link do zbiórki
www.facebook.com/donate/133121516468122/

Osobom które zechcą wolontaryjnie np. poprowadzić lekcje, kurs muzyczny w szkole postaramy się stworzyć taką możliwość.

Inne cele:
– promocja wolontariatu i działalności na rzecz pomocy charytatywnej
– promocja zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, realizacji marzeń, stawiania ambitnych celów oraz ich realizacji

Zapraszamy do pomocy oraz do udziału w rowerowym przejeździe dookoła Polski! Można dołączyć do nas nawet na niedługim odcinku – liczą się dobre chęci!

Oficjalny profil wyprawy:
www.facebook.com/profile.php?id=100092549088922Trzej muzycy klasyczni jadą rowerami dookoła Polski [3]

KOŁO WKOŁO POLSKI 2023 – POMAGAMY!

Informacja o organizatorze
Nazywam się Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Jestem muzykiem klasycznym, dyrygentem symfoniczno-operowym, profesorem Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Dyrektorem Teatru Wielkiego w Łodzi. Od prawie 30 lat swojej pracy artystycznej współpracuję z najważniejszymi orkiestrami i teatrami operowymi w Polsce, jak również z licznymi instytucjami zagranicznymi, od Stanów Zjednoczonych po Koreę Południową. Wydał kilkanaście płyt CD, nagrał szereg programów radiowych i telewizyjnych. Oprócz muzyki ma też liczne pasje – żeglarstwo i kolarstwo.Źródło: iswinoujscie.pl