Tunel pod Świną – naturalnie

Tunel pod Świną - naturalnie
Świnoujście i wspólne wyspy, od 30 czerwca łączy Tunel, a My łączymy się w obywatelskiej inicjatywie aby nadać nowo wybudowanemu tunelowi oczywista nazwę – TUNEL POD ŚWINĄ. Cieśnina Świny, zwana przez mieszkańców na co dzień po prostu Kanałem, to naturalna oś, kręgosłup wzdłuż którego zbudowane jest Świnoujście. I to ona – Świna – oprócz morza i Stawy Młyny, jest symbolem naszego miasta. Prostym i zrozumiałym dla każdego, zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych. Tunel pod Świna łączy nie tylko wspólne wyspy, ale także ich mieszkańców. Przecież historia naszego miasta to historia życia nad Świną.

Nie chcemy aby polityczne kalkulacje, decydowały o tym jakie nazwiska polityków bądź samorządowców będą powiązane z nowym symbolem naszego miasta, a tunel niewątpliwie nim się stał. Tunel pod Świną, jest naszym lokalnym, wspólnym symbolem, który powinien być wolny od każdej polityki. Dlatego mieszkańcy Świnoujścia, postanowili się zjednoczyć w budowie Komitetu Społecznego i przerwać polityczne gierki. Proponujemy więc, aby tunel nosił nazwę naturalną, wynikająca z natury rzeczy, symbolu najważniejszego dla Świnoujścia.

Uważamy że nazwanie świnoujskiego tunelu, TUNELEM POD ŚWINĄ będzie najpiękniejszą, najtrafniejszą i akceptowaną przez wszystkich nazwą. Przecież historia naszego miasta to od wieków historia życia nad Świną.

Szanowni Państwo, Drodzy Wyspiarze!
Polityka wkrada się w każdą chwilę naszego codziennego życia. Ale my jako mieszkańcy nie chcemy żeby wślizgnęła się w nową część naszego miasta. Tunel pod Świną, to bardzo dobra nazwa najczęściej powtarzana przez mieszkańców w codziennych rozmowach.

Zapraszam w imieniu organizatorów Komitetu do wsparcia tej lokalnej i w pełni obywatelskiej inicjatywy, gdyż sama również bardzo się z nią identyfikuję. Zapraszam koleżanki i kolegów ze stowarzyszeń, klubów, wspólnot mieszkaniowych, zarządów osiedli, przedsiębiorców i każdej indywidualnej osoby, która chce zacząć działać. Przed nami etap zbierania podpisów pod proponowaną nazwą.

Wszyscy, którzy nie chcą, żeby polityczne nazwiska zdominowały dyskusję o nazwie Tunelu, aby był on nasz ŚWINOUJSKI – proszę o włączenie się w działania Komitetu. Każdy może stać się częścią walki o normalność w naszym mieście.

Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy do kawiarni SONATA w środę o godz. 18.30. Działajmy razem!

Z upoważnienia grupy mieszkańców
Joanna Agatowska
/dla zainteresowanych kontakt również przez profil FB/

Źródło: iswinoujscie.pl