Tunel w Świnoujściu będzie jednak nosił imię Stanisława Możejki? Chcą tego organizacje społeczne. Zobacz film!

Tunel w Świnoujściu będzie jednak nosił imię Stanisława Możejki? Chcą tego organizacje społeczne. Zobacz film!
Czy kwestia nadania imienia najważniejszej inwestycji na wyspach nabierze tempa? Może się tak stać za sprawą organizacji społecznych, które złożyły w świnoujskim magistracie list w tej właśnie sprawie.

W środowe popołudnie przed Urzędem Miasta odbyła się konferencja prasowa w trakcie której odczytany został list organizacji społecznych, które chcą, aby tunel w Świnoujściu nosił imię Stanisława Możejki. List odczytał Piotr Słomski, nauczyciel akademicki i dziennikarz.
Tunel w Świnoujściu będzie jednak nosił imię Stanisława Możejki? Chcą tego organizacje społeczne. Zobacz film! [1]

– Rozpoczęła się długo oczekiwana przez mieszkańców, zarówno Świnoujścia jak i województwa Zachodniopomorskiego, inwestycja w postaci budowy tunelu pod Świną. Jako mieszkańcy regionu Szczecińskiego i niżej podpisane organizacje, zwracamy się do Rady Miejskiej w Świnoujściu oraz za pośrednictwem wojewody zachodniopomorskiego do premiera Mateusza Morawieckiego o rozważenie, przyjęcia w drodze uchwały, nadania nazwy dla realizowanego tunelu, osobie tworzącej pierwszy społeczny komitet budowy tunelu pod Świną powstały w 1996 roku i jednocześnie wywodzącej się ze środowiska opozycji antykomunistycznej, działacza Solidarności oraz byłego Prezydenta miasta Świnoujścia Stanisława Możejki. Jego zaangażowanie w sprawę idei budowy tunelu jest powszechnie znane ale było ono tylko jednym z przejawów Jego całościowej postawy życiowej – brzmiała część listu odczytanego w trakcie konferencji prasowej.

W dalszej części listu można było usłyszeć, że idee budowy tunelu w Świnoujściu Stanisław Możejko sformułował i głosił już na początku lat 90-tych.

Pod listem podpisali się Artur Balazs – były minister rolnictwa, Andrzej Milczanowski – były minister spraw wewnętrznych, działacz opozycji antykomunistycznej, Piotr Mync – wiceprezydent Stargardu, Grzegorz Durski- przewodniczący Solidarności 80, Juliusz Słowacki – przewodniczący Stowarzyszenia Grudzień 70,
Józef Gawłowicz- kapitan Żeglugi Wielkiej, korespondent paryskiej Kultury, Janina Izabela Ratajczak – członek Solidarności Walczącej -Szczecin, Zdzisław Rygiel – członek Solidarności, internowany Jan i Idalia Tarnowscy – działacze opozycji antykomunistycznej, Grażyna Adamska- działaczka opozycji antykomunistycznej, Marek Słomski – były wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego, Monika Kwaśniak vel Kwaśniewska przewodnicząca NSZZ Solidarność w Kamieniu Pomorskim, Henryk Konieczny- Przewodniczący ONZZ Solidarność 80 Regionu Zachodniopomorskiego, oraz Stowarzyszenie Społeczne „Grudzień 70” „Styczeń 71”.

Po konferencji prasowej list został złożony w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta.
źródło: www.iswinoujscie.pl