Twoje spotkanie z astronomią: Niezwykłe wydarzenia z Michałem Juszczakiewiczem w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu

Twoje spotkanie z astronomią: Niezwykłe wydarzenia z Michałem Juszczakiewiczem w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w Roku Mikołaja Kopernika na dwa niezwykłe spotkania z miłośnikiem, znawcą oraz promotorem astronomii: Michałem Juszczakiewiczem (aktorem, reżyserem, producentem filmowym). Dwudniowe wydarzenie artystyczne obejmować będzie wtorek i środę (30 oraz 31 maja).

W dniu 30 maja (wtorek) o godz. 17:00, Michał Juszczakiewicz zaprezentuje fragmenty swoich filmów poświęconych Mikołajowi Kopernikowi oraz opowie o wielkim astronomie. To niezwykła okazja, aby poznać fascynujące dzieło astronoma, którego odkrycia zmieniły nasze spojrzenie na świat. Michał Juszczakiewicz, związany z przemysłem filmowym, przedstawi swoje własne interpretacje i spojrzenie na życie oraz dokonania Kopernika. Będzie to nie tylko wieczór pełen wiedzy, ale również okazja do rozmowy i zadawania pytań ekspertowi.

W dniu 31 maja (środa) o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie edukacyjne dla młodzieży: „Mikołaj Kopernik też był dzieckiem". Celem tego wydarzenia jest przybliżenie młodszym pokoleniom postaci wielkiego astronoma, pokazanie, że każdy, nawet będąc dzieckiem, może osiągnąć wielkie rzeczy. Spotkanie będzie interaktywne i dostosowane do potrzeb młodszych uczestników, którzy będą mieli okazję zadawać pytania, brać udział w zabawach edukacyjnych i poznać Kopernika w niezwykły sposób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tych spotkaniach, które będą miały miejsce w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wydarzenia te mają na celu nie tylko promowanie wiedzy astronomicznej, ale również rozwijanie zainteresowań kulturalnych wśród mieszkańców Świnoujścia. Dzięki spotkaniom z Michałem Juszczakiewiczem będziemy mieli okazję poznać inny, artystyczny wymiar Kopernika oraz poszerzyć naszą wiedzę na temat wszechświata.

Wstęp na oba spotkania jest wolny, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich miłośników astronomii, fanów filmu oraz młodzież do wzięcia udziału w tych niezwykłych wydarzeniach. Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza Was serdecznie na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl