Uczestniczki Onko-Rejsu dotarły w sobotę do Świnoujścia. Zobacz film!

Uczestniczki Onko-Rejsu dotarły w sobotę do Świnoujścia. Zobacz film!
Nawet ciężka choroba nowotworowa nie musi eliminować nas z życia społecznego i towarzyskiego. I niekoniecznie zabiera paniom, które się z nią zderzyły radość z życia, spotkania przyjaciół, poznawania nowych miejsc ludzi. Zdaniem organizatorek Onko-Rejsu wspólna wędrówka to także świetny sposób na zapomnienie o chorobie, powrót do pełni życia. Grupa ma swoją stronę na Facebook’u ale najważniejsze co robią dzieje się realnie. Cała grupa ma za sobą wędrówkę Granicami Polski, która zakończyła się właśnie w sobotę w Świnoujściu.

Ostatni etap uczestniczki tej wyprawy po zdrowie zakończyły w Świnoujściu. Tuż po południu cała grupa zameldowała się na pokładzie promu „Bielik” i tak dotarła na Uznam.

Pamiątkowe zdjęcie przy promie i panie, bez wytchnienia, ruszyły na zwiedzanie miasta. Towarzyszył im Andrzej Staszyński, radny który od lat sympatyzuje z onko-grupą. Panie zwiedziły oczywiście dzielnicę nadmorską. Było coś dla ducha ale, po takiej drodze, ciała także trzeba było wzmocnić. Pomógł właściciel restauracji „Albakora”, który zaserwował paniom pyszne i pożywne dania. Wieczorem, cała grupa zameldowała się w amfiteatrze gdzie odbywał się koncert na zakończenie tenisowego turnieju gwiazd. Wszędzie panie wyróżniały się masą kolorowych baloników, będących wizytówką grupy.
Uczestniczki Onko-Rejsu dotarły w sobotę do Świnoujścia. Zobacz film! [1]

Grupa, która dotarła do Świnoujścia ma za sobą trudną ale i ciekawą drogę. Jak podkreślają uczestniczki tegorocznego Onko-Rejsu, udało im się zrealizować cel jakim było uświadomienie jak największej liczbie rodaków, że „rak to nie wyrok”, że warto i trzeba aktywnie żyć. Do domów powrócą z bagażem doświadczeń i obrazem lepszej Polski, tradycyjnie gościnnej i pełnej atrakcji. Takich jak choćby te, które zobaczyły w Świnoujściu.
źródło: www.iswinoujscie.pl