Uczta „Uczty nad Ucztami” – sanah na PGE Narodowym!

Stadionowy sen sanah spełnia się… po raz trzeci! Po wyprzedanym już koncercie na Stadionie w Gdańsku i niemal zapełnionym Stadionie w Chorzowie, czas na crème de la crème – PGE Narodowy! Artystka przed warszawską publicznością wystąpi 22 września.

Przypomnijmy: pierwszy z serii koncertów odbędzie się na Stadionie Śląskim 15 sierpnia, następnie artystka pojawi się w Gdańsku (8 września – SOLD OUT), a 2 tygodnie później w Warszawie. Łącznie sanah wystąpi dla ponad 170-tysięcznej publiczności!

Bilety: www.ucztanaducztami.pl

sanah to najczęściej słuchana artystka w polskich stacjach radiowych oraz w największym serwisie streamingowym – Spotify! Na swoim koncie ma kilkadziesiąt diamentowych, platynowych i złotych płyt, 2 Fryderyki (6 tegorocznych nominacji) i, jako pierwsza artystka w historii, 3 Bestsellery Empiku z rzędu (album roku pop i rock).
Wśród najważniejszych wydarzeń 2022 warto wymienić także wydanie 2 albumów („Uczta” i „sanah śpiewa Poezyje”), którym w dniu premiery przyznano status platynowych płyt.

Diamentowa już teraz „Uczta” zawiera 11 utworów zaśpiewanych w duetach ze znakomitymi postaciami polskiej sceny muzycznej, a wśród nich – diamentowe: „Szary świat” z Kwiatem Jabłoni i „ostatnia nadzieja” z Dawidem Podsiadło, potrójnie platynowe: „Eldorado” z Darią Zawiałow oraz „Tęsknię sobie” z Arturem Rojkiem, podwójnie platynowe: „Sen we śnie” w duecie z Grzegorzem Turnauem, a także „Mamo tyś płakała” z Igorem Herbutem oraz złote: „Czesława” z Natalią Grosiak, „oscar” z Vito Bambino, „audi” z Mięthą i „Baczyński (Pisz do mnie listy)” z Anią Dąbrowską. Płyta zadebiutowała na 4. miejscu najczęściej streamowanych albumów w Spotify na świecie.

„sanah śpiewa Poezyje” to z kolei krążek, na który składa się 9 wierszy autorstwa ukochanych przez artystkę poetów. Na albumie znajdziemy m.in. utwory: „Nic dwa razy” do wiersza Wisławy Szymborskiej, który uzyskał status podwójnie platynowej płyty, wyróżniony platynową płytą „Hymn” autorstwa Juliusza Słowackiego czy złoty, Mickiewiczowski „Do * w sztambuch”.

Poprzedni rok to również 2 wyprzedane trasy koncertowe – „Uczta Tour ’22” i „Bankiet u sanah”. Ta pierwsza zgromadziła ponad 100 tysięcy osób, a na scenie gościnnie wystąpili znakomici polscy muzycy (m.in. Grzegorz Turnau, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow). Trasa „Bankiet u sanah” to natomiast seria koncertów artystki, której towarzyszyła 50-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz 30-osobowy chór Silesian Chamber Choir Ad libitum. sanah zaprezentowała swoje utwory w zupełnie nowych, przepięknych aranżacjach, a koncerty odbyły się w tak wyjątkowych salach, jak: Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki czy Sala Koncertowa NOSPR.