Ukoronowanie Jasona Derulo. Nowa płyta „Nu King”

Źródło: Warner Music Poland
02/16/24

Ukoronowanie Jasona Derulo. Nowa płyta „Nu King”

Jason Derulo oficjalnie rozpoczyna nową erę z albumem „Nu King”. Składająca się z 27 utworów płyta właśnie trafiła do serwisów streamingowych. Najbardziej śmiałe dotąd wydawnictwo gwiazdora zawiera single „Acapulco”, „Slow Low”, „Swalla”, „Lifestyle” [feat. Adam Levine] i „Love Not War” [feat. Nuka Not War” [feat. Nuka] .

Na tym jednak nie koniec. Jeszcze w tym miesiącu ukaże się 20-minutowa krótkometrażówka „A Dance With Shadows”, której autorem i współreżyserem jest Derulo. Na film złożą się wizualizacje do utworów  „Spicy Margarita”, „U + I”, „Mad Love” [feat. Young Boy Never Broke Again] i „Favorite Song”. Utrzymany w klimacie mrocznych produkcji Marvela, „A Dance With Shadows” to muzyka dopełniona intrygami, zdradami, romansem i nieustającymi zwrotami akcji.

– „Nu King” to kulminacja mojej dotychczasowej kariery – mówi Jason Derulo. – Minęło dziewięć lat od mojego ostatniego pełnego albumu i wiele się wydarzyło. Nigdy jednak nie przestałem tworzyć muzyki. Wiele z tych piosenek nie miało „swojego domu”, więc zrobiłem dla nich miejsce. Nowsze utwory po prostu odzwierciedlają moje życie w tej chwili. Całość ma natomiast iście kinowy klimat. Jeśli chodzi o tytuł, King to imię mojego syna. Można pójść dalej i jest to moment ukoronowania, z którego jestem naprawdę dumny. Rok 2023 był rokiem przygotowań; 2024 to rok świętowania całej ciężkiej pracy, którą włożyłem i tego, co zbudowałem.

W ramach promocji albumu „Nu King”, Jason Derulo 10 kwietnia odwiedzi Polskę i wystąpi na warszawskim Torwarze. 

Jason Derulo zgromadził dziesiątki miliardów streamów i osiągnął wartość netto przekraczającą 100 milionów dolarów. Wokalista sprzedał ponad 250 milionów singli, które wypełniły multiplatynowe i platynowe hity, jak „Wiggle” (feat. Snoop Dogg), „Take You Dancing”, „Talk Dirty” (feat. 2 Chainz) czy „Whatcha Say”. Derulo ma też na koncie trzy utwory, które przekroczyły miliard streamów: „Swalla” (feat. Nicki Minaj & Ty Dolla $ign), „Want To Want Me” i „Savage Love (Laxed – Siren Beat) ” (z Jawsh 685). Ten ostatni zajął nawet pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100, a także podbił listy przebojów w 16 krajach. Z blisko 200 milionami obserwujących na platformach społecznościowych, Jason Derulo jest również jedną z największych gwiazd TikToka, obecnie 4. najczęściej obserwowanym mężczyzną na platformie i 11. w ogóle.

Jason ma na koncie także aktorskie projekty, m.in „Złoty interes” i „Imperium”, a ponadto napisał bestseller „Sing Your Name Out Loud: 15 Rules for Living Your Dream” i stworzył powieść graficzną „UZO”.

„Nu King” lista utworów:

1. Nu King
2. Spicy Margarita Jason Derulo & Michael Bublé
3. Mad Love Jason Derulo & YoungBoy Never Broke Again
4. U + I
5. Lie To Me
6. Favorite Song
7. POV
8. Last Night Jason Derulo, Gucci Mane & Quavo
9. Take You Dancing
10. Don’t Go Nowhere
11. Proximity
12. Limbo Jason Derulo & Lay Bankz
13. Jalebi Baby Tesher x Jason Derulo
14. Comatose
15. Slow Low
16. Swalla featuring Nicki Minaj, Ty Dolla $ign
17. Tip Toe featuring French Montana
18. Lifestyle featuring Adam Levine
19. When Love Sucks featuring Dido
20. Save The Last Dance
21. Ayo Girl (Haitian Konpa Remix) Jason Derulo, Robinson & Mika Ben
22. Down Jason Derulo & David Guetta
23. So Many Hearts
24. Hands On Me featuring Meghan Trainor
25. Underwater Jason Derulo & Alex Shipp
26. Love Not War featuring Nuka
27. Acapulco