Ulica Jachtowa. Eurovia wybuduje drogę dla rowerów i chodnik

Ulica Jachtowa. Eurovia wybuduje drogę dla rowerów i chodnik
Firma Eurovia Polska S.A. wygrała przetarg na budowę drugiego odcinka drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Jachtowej. To w sumie ponad 1,3 km trasy prowadzącej od bramy parkowej przy ulicy Jachtowej do Wybrzeża Władysława IV.

Prace będą przebiegały równolegle z przebudową pierwszego odcinka ulicy Jachtowej, czyli od Fortu Zachodniego do bramy Parku Zdrojowego. Powstanie tam pieszo-jezdnia, którą bezpiecznie będą mogli poruszać się piesi, rowerzyści oraz zmotoryzowani. Wykona ją poznańska firma „Projekt i Realizacja”.

Cała trasa wzdłuż ulicy Jachtowej będzie miała ponad 1,6 kilometra. Połączy z jednej strony już istniejącą drogą pieszo – rowerową „Nad Świną”, a z drugiej będzie biegła aż do przeprawy promowej „Warszów”.
Ulica Jachtowa. Eurovia wybuduje drogę dla rowerów i chodnik [1]

W sumie dzięki tej inwestycji powstanie wielokilometrowa trasa rowerowa, którą będzie można przejechać od ulicy Bałtyckiej i trasy transgranicznej, wzdłuż całej promenady, ulicy Uzdrowiskowej, Jachtowej aż do przeprawy promowej (zobacz na mapie).

Podpisanie umowy z wykonawcą i przekazanie placu budowy jeszcze w kwietniu. N a zakończenie prac wykonawca będzie miał 210 dni.

Info i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście Źródło: iswinoujscie.pl