Ulica Karsiborska w Świnoujściu: Zaniedbana czy zapomniana

Ulica Karsiborska w Świnoujściu: Zaniedbana czy zapomniana
Ulica Karsiborska w Świnoujściu nie jest może jednym z najważniejszych punktów na mapie miasta, ale odgrywa ważną rolę, prowadząc do promu na przeprawę Karsiborską. Mimo że ulica jest mało uczęszczana, przez nią przewija się codziennie niejedno auto.

Jednak mieszkańcy Świnoujścia zrobili zdjęcie przy ulicy Karsiborskiej. Między ścieżką rowerową a ulicą rośnie potężna trawa, a właściwie chwasty, które osiągnęły już imponującą wysokość, dorównując do postać człowieka. Fotografia przesłana przez mieszkankę do redakcji są dowodem na zaniedbanie tego obszaru.

Nie można nie zauważyć, że teren ten kiedyś był pielęgnowany – krzewy były posadzone, teren zadbaną przestrzenią. Dzisiaj, mimo inwestycji, które miały miejsce w przeszłości, jesteśmy świadkami postępującego zaniedbania.

To nie jest jedynie kwestia estetyki. Wybujała roślinność stanowi zagrożenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w tej okolicy pojawia się sporo zwierzyny.

Zaniedbania takie jak te przy ulicy Karsiborskiej niestety stają się coraz bardziej powszechne w naszym mieście. Mieszkańcy Świnoujścia nie odpuszczają i upominają się o dbałość i troskę urzędnikó o każdy zakątek ich ukochanego miasta. Wysyłają zdjęcia, dzielą się obawami i apelują o interwencję. Czy odpowiednie instytucje wezmą pod uwagę ich głos? Czas pokaże.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl